Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Podlascy drugoligowcy przed play-off

Podlascy drugoligowcy przed play-off

Kibice drugoligowych zespołów siatkarskich doczekali się najbardziej emocjonującego fragmentu sezonu. W sobotę wystartuje faza play-off. Obie drużyny z regionu podlaskiego powalczą w niej o ważne cele.

Zespół dziewcząt AZS WSWFiT BTPS Białystok w sezonie zasadniczym non stop zaskakiwał. Wiele razy pozytywnie, gdy na przykład dwukrotnie jako jedyna ekipa pokonał lidera – Czarnych Węgrów. Niespodzianki in minus zdarzały się jednak równie często, bo białostoczanki potrafiły polec w walce z najsłabszymi drużynami ligi.

Mimo to, przed fazą play-off można zachowywać umiarkowany optymizm. Akademiczki pokazały, że gdy grają w pełni skoncentrowane, mogą zwyciężyć każdego rywala. A gdzie łatwiej o motywacje, jak nie w decydujących meczach. Trenerka zespołu, Natalia Tobolska jest o tym przekonana. – Nie odpuścimy fazy play-off. Dziewczyny chcą udowodnić sobie i wszystkim, że stać je na wiele. Do Tomaszowa Lubelskiego pojedziemy wygrać przynajmniej jeden mecz – mówi Tobolska.Rywalki – Tomasovia, choć w sezonie zasadniczym zajęły wyższe miejsce 4. przy 5. białostoczanek, są wyraźnie w zasięgu Iwony Gosko i jej koleżanek. W razie awansu na AZS WSWFiT BTPS czekają Czarni. I wydaje się, że… ze sporą obawą, pomne porażek w fazie zasadniczej.


W sobotę pierwszy mecz o utrzymanie w lidze zagrają zawodnicy Ślepska Augustów. Beniaminek nie powinien mieć problemów w walce z Gwardią Szczytno i, być może, sprawę załatwi w trzech spotkaniach.

Gra w ostatnich meczach nastraja nas optymistycznie. Gdybyśmy nie przegrywali końcówek setów, mogliśmy sprawić kilka niespodzianek – mówi trener Ślepska Antoni Kolasiński.

W sezonie zasadniczym augustowianie dwukrotnie bez problemów ograli Gwardię po 3:0. Wydaje się, że wystarczy nie zlekceważyć przeciwnika. Dodatkowo, do treningów na dobre wraca podstawowy atakujący, Szymon Wróblewski, który w ostatnich miesiącach przebywał na szkoleniu strażackim.

Teoretycznie, pokonanie Gwardii nie gwarantuje utrzymania w II lidze. Ślepsk ma zagrać jeszcze decydujący baraż (tym razem nie do trzech zwycięstw, a tylko mecz i rewanż) z jednym z najlepszych trzecioligowców. Jednak być może uda się tego uniknąć. – W Polskim Związku Piłki Siatkowej powstał pomysł, aby grupy z drużynami Szkół Mistrzostwa Sportowego, a więc także nasza, miały po 11 a nie 10 drużyn – na wzór I ligi w przyszłym sezonie. Jeśli tak się stanie, nie będziemy musieli rozgrywać dodatkowego barażu. Na razie skupiamy się na pokonaniu Gwardii – wyjaśnia Kolasiński.

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved