Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Do I ligi droga jeszcze bardzo daleka

Do I ligi droga jeszcze bardzo daleka

Siatkarki Domexu Częstochowianka zakończyły rundę zasadniczą rozgrywek w II lidze na drugim miejscu. - Jesteśmy obecnie w lepszej sytuacji, niż sobie zakładaliśmy przed startem sezonu - mówi trener drużyny, Paweł Kapica.

Częstochowianki w 18 spotkaniach rundy zasadniczej wygrywały aż 14-krotnie. Tylko w jednym przegranym spotkaniu nie wywalczyły punktu, w pozostałych trzech uległy rywalkom w stosunku 2:3.

Naprawdę nikt się tego nie spodziewał – dodaje częstochowski szkoleniowiec. – Jesteśmy w klubie bardzo zadowoleni zarówno z postawy dziewczyn, jak i z drugiego miejsca, które zajęliśmy na zakończenie rundy.Do play-offów drużyna Domexu przystąpi dopiero pod koniec marca. Zmierzy się ze zwycięzcą rywalizacji Płomień Sosnowiec – Gaudia Trzebnica. – W tej fazie grać się będzie do trzech wygranych spotkań – mówi Kapica. – Jeżeli by nam się udało wygrać, wówczas w drugiej serii play-offów czekać na nas będzie najprawdopodobniej PLKS Pszczyna. Jeżeli i tę przeszkodę udałoby się nam pokonać, gramy kolejny baraż, tym razem ze zwycięzcą rywalizacji w grupie trzeciej. Z tego, co wiem, głównym kandydatem do awansu są tam siatkarki Czarnych Węgrów.

Do play-offów jeszcze sporo czasu, dlatego częstochowianki skupiają się na treningach. – Wydaje mi się, że przyjdzie nam grać z sosnowiczankami – twierdzi trener Domexu. – To wymagający rywal, który w ostatnich miesiącach gra z meczu na mecz lepiej. Dobrze, że pierwsze dwa spotkania zagramy u siebie.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved