Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Strefowe podsumowanie 21. kolejki I ligi mężczyzn

Strefowe podsumowanie 21. kolejki I ligi mężczyzn

Miniony weekend w I lidze mężczyzn nie przynióśł niespodzanek. W kategorii zaskoczenia można rozpatrywać jednynie porażkę GTPS w Zduńskiej Woli, ale do nierównej formy gorzowian wszyscy już zdążyli się przyzwyczaić.

Od początku sezonu GTPS Gorzów gra w kratkę. W ostatnich tygodniach gorzowianie potrafili przegrać w Hajnówce z kandydatem do spadku, by potem wygrać z niezłym Inotelem. W tej kolejce siatkarze z Wielkopolski nie sprostali z kolejnym zespołem walczącym o utrzymanie. Lepsi od gorzowian okazali się zawodnicy SPS Zduńska Wola, którzy wygrali 3:2 i tym samym są coraz bliżej pozostania w lidze.

Jedną z drużyn, która desperacko potrzebuje punktów jest BBTS Bielsko-Biała, więc nawet w meczach z faworytami ligi bielszczanie starają się urwać choćby jedno „oczko”. Jednak w Sosnowcu nawet przez chwilę Płomień nie zostawił złudzeń gościom. „Kaziki” wygrały każdego seta kilkupunktową przewagą i po niecałej godzinie BBTS mógł z zerowym dorobkiem wracać do domu.

Mimo, że Avia Świdnik doznała w ostatnich trzech meczach samych porażek, to grała z zespołami z którymi każdy powinien mieć wkalkulowaną ewentualność przegranej. Świdniczanie nie sprostali, Jokerowi, Płomieniowi i AZS Nysa. Nie dziwne więc, że do Jaworzna Avia jechała po zwycięstwo. W innym przypadku niebezpiecznie mogła się zbliżyć do strefy barażowej. Energetycy nie sprostali gościom i to świdniczanie bez straty seta wracali do domu z kompletem punktów.

Po porażce w Spale trudno było oczekiwać, że Pronar Hajnówka wywalczy jakieś punkty z liderującą trójką w trzech kolejnych spotkanach. W Hajnówce po niezłej grze gospodarzy górą był Płomień, a w tym tygodniu „Traktory” nie wywiozły z Piły nawet zwycięskiego seta. Mimo, że podlasianom nie można odmówić ambicji i woli walki z lepszymi drużynami, to coraz bardziej prawdopodobne jest, że wcześniejsze porażki z rywalami w zasięgu Pronaru zadecydują o degradacji tego zespołu do drugiej ligi. W kolejnej kolejce Hajnówka podejmuje AZS Nysa i trudno spodziewać się sensacji.

Chyba można mówić już o końcu kryzysu w Nysie. Po dwóch porażkach akademicy zaliczyli dwa ważne zwycięstwa z przeciwnikami z górnej części tabeli. Po ubiegłotygodniowej wygranej w Świdniku, tym razem AZS bez problemu pokonał 3:0 rezerwy bełchatowskiej Skry. Porażka bełchatowian po raz kolejny spowodowała zamianę na miejscach 4-5 ze świdnicką Avią, ale za tydzień świdniczanie pauzują, a Skra gra z Energetykim, więc status quo może nie potrwać długo.

(25:23, 25:15, 25:20)

Pauzował Inotel Poznań. Mecz SMS I PZPS Spała z Bzurą Ozorków został przełożony na 22.02.2007