Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Orlen Asfalt wygrał amatorską ligę w Płocku

Orlen Asfalt wygrał amatorską ligę w Płocku

Siatkarze Orlen Asfaltu obronili tytuł mistrza ligi Orlenu. W emocjonującym finale podobnie jak przed rokiem pokonali Urząd Miasta 2:1. Liga z udziałem 12 ekip, podzielonych na dwie grupy, trwała od listopada.

Po trzy najlepsze z każdej grupy awansowały dalej z zaliczeniem wyników. Przed ostatnią kolejką okazało się, że mecz Orlen Asfalt – Urząd będzie decydował o pierwszym miejscu. Wcześniej asfaltowcy nie przegrali nawet seta, natomiast ekipa ratusza przegrała zabawowy mecz z paniami z TKKF 1:2, straciła też sety w meczach ze Słupnem i PERN-em.

Mimo, że zespół Orlen Asfaltu w tym sezonie grał bez dwóch podstawowych zawodników z poprzedniej ligi, rozpoczął mecz z urzędnikami bardzo pewnie. Prowadził 3:1, 8:5, 14:10. Asfaltowcy dobrze przyjmowali, co umożliwiało Robertowi Myzii szybkie rozegranie. W ataku nie mylili się Michał Palmowski i Jacek Jakubowski, więc spółka Orlenu wyraźnie wygrała seta 25:18. Ale w drugiej partii coś się zacięło. Urząd zdecydowanie odskoczył dzięki serii zagrywek Jarosława Kochanowskiego. Wydawało się, że te proste, stacjonarne serwisy nie mogą zrobić krzywdy, tymczasem piłka wpadała w pole lub asfaltowcy przyjmowali w ścianę. Do tego doszły nerwy i kłótnie, a nawet żółta kartka. W efekcie urząd rozbił rywala aż 25:14.

Ale siatkówka to gra bardzo zmienna, więc w tie-breaku znów widzieliśmy inny mecz. – Po prostu wszystko wróciło do normy – mówi grający opiekun zespołu Orlen Asfaltu Paweł Kępczyński. – Zaczęliśmy grać swoje, bez nerwów. Już w szatni mówiłem, że jesteśmy zdecydowanie lepsi. I pokazaliśmy to w trzecim secie.

Tie-break rozpoczął się od 3:1 dla Orlen Asfaltu. Liczni kibice liczyli, że Urząd jednak podejmie walkę i znów będzie wielkie widowisko.

Ale siatkarzom z ratusza nic nie wychodziło: Czarek Bonisławski dostawał „czapy” na podwójnym bloku, zdenerwowany Robert Czubak atakował w aut lub ścianę. Tylko nieliczne ataki Maćka Królikowskiego po prostej przynosiły jakieś punkty. A Orlen Asfalt punktował niemiłosiernie: przy zmianie stron było 8:3, a po kilku minutach aż 14:5! To był prawdziwy nokaut. I nic nie zmieniły już kolejne trzy punkty dla Urzędu, to asfaltowcy wygrali seta 15:8, mecz 2:1 i całą ligę Orlenu.