Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga bułgarska – podsumowanie 9. kolejki spotkań

Liga bułgarska – podsumowanie 9. kolejki spotkań

Wiele niespodzianek przyniosła 9.kolejka bułgarskiej ligi. Poległ mistrz kraju i lider w tabeli, Lewski Sofia, którego udało się pokonać drużynie Marek Junion. Zwycięstwa odniosły również CSKA Sofia, Lukoil Neftochinik oraz Pirin Balkanstroj. Wciąż bez wygranego meczu pozostaje Arda.

Siatkarze ze stolicy kraju pokonali bez straty seta najsłabszy w tabeli zespół Ardy. Siatkarze z Kyrdżali dalece odstają od wszystkich pozostałych drużyn bułgarskiej ligi. Od początku sezonu zdołali wygrać tylko dwa sety, co przy dziewięciu spotkaniach daje bardzo marny rezultat. Grę w ataku próbuje ciągnąć Dimitrow, jednak nawet jego 11 punktów zdobytych w spotkaniu z CSKA nie było w stanie zaważyć na losach meczu. Po stronie CSKA najlepszy na boisku był Mirczew, który zapisał na swoim koncie siedemnaście oczek. Niewiele gorszy okazał się Milew, który zakończył spotkanie z dorobkiem 15 punktów. Milew rozegrał w barwach CSKA pierwsze spotkanie. Został kilka dni temu pozyskany z Macedonii, skąd pochodzi i gdzie występuje w kadrze narodowej. Wygrana z Ardą jest szóstym zwycięstwem CSKA w sezonie.

CSKA Sofia – Arda 3:0

(25:18, 25:17, 25:15),

Wicemistrzowie kraju, zespół Lukoila Neftohimik w czterech setach rozstrzygnał sprawę zwycięstwa ze Slawią. Spotkanie, które rozegrane zostało w miejscowości Burgas nie było porywającym widowiskiem, a poza trzecią partią, którą goście z Sofii wygrali do 21, mecz toczył się pod dyktando gospodarzy. Bułgarskie media określiły spotkanie jako podwójne derby pomiędzy rodzeństwami. Mowa o braciach Dimitrow, z których Sewerin reprezentuje barwy Lukoila a Iwan Slawii, oraz braciach Stojanow (gdzie Wasil jest zawodnikiem Lukoila a Dobrin, Slawii). Wygrali zdecydowani faworyci, a ekipa Slawii musiała zadowolić się jedną zwycięską partią. Mimo dosyć słabo początku sezonu drużyna CSKA radzi sobie w lidze coraz lepiej pokazując, że nie zamierza wyłączyć się z walki o najwyższe w tym sezonie cele.

Lukoil Heftohimik – Slawia Sofia 3:1

(25:17, 25:19, 21:25, 25:18)

Brązowy medalista ubiegłego sezonu, zespół Pirinu Balkanstroj, po ubiegło tygodniowej porażce z CSKA Sofia niespodziewanie pokonał bez straty seta Czerno more Bask, które zajmowało trzecie miejsce w tabeli bułgarskiej ligi. W barwach Pirinu zadebiutował były libero Lewskiego Sofia, Atanas Mitew, który był jedną z kluczowych postaci na boisku. Jego skuteczna gra w obronie miała niemały wpływ na końcowy rezultat. Mitew nie grał w oficjalnych spotkaniach od trzech miesięcy. Chciał nawet zrezygnować z gry w siatkówkę, jednak jak widać pozyskanie go przez Pirin było strzałem w dziesiątkę. Zwycięstwo wlało w kibiców z Razlog nowe nadzieje, że ich zespół może jeszcze liczyć się w walce o medale. Ich ostatnie spotkania nie napawały optymizmem, a ostatnia porażka z CSKA przelała szalę goryczy. Obecnie zespół znów zaczyna pnąć się w górę.

Pirin Balkanstroj – Czerno More Bask 3:0

(26:24, 25:22, 25:20)

W meczu kończącym dziewiąta kolejkę bułgarskiej ligi doszło do wydarzenia bez precedensu. Mistrz kraju Lewski Sofia przegrał 0:3 z zajmującą do tej pory drugie miejsce w tabeli drużyną Marek Junion. W ekipie Lewskiego po raz pierwszy wystąpili młodzi bracia Bratoew pozyskani niedawno przez zespół ze stolicy kraju. Nawet oni nie byli jednak w stanie pomóc Lewskiemu, który tylko w pierwszej partii nawiązał w miarę wyrównaną walkę ze sowim rywalem. Druga oraz trzecia odsłona toczyła sie już pod dyktando Marka. Dzięki temu zwycięstwu w bułgarskiej lidze nastąpiła zmiana na pozycji lidera tabeli. Po wygranej ze Slawią Sofią fotel lidera objął Lukoil, degradując Lewskiego na drugą pozycję. Na trzecie miejsce awansowała CSKA Sofia.

Marek Junion – Lewski Sofia 3:0

(25:22, 25:20, 25:18)