Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Czy cena finału Ligi Światowej okaże się zaporowa?

Czy cena finału Ligi Światowej okaże się zaporowa?

fot. archiwum

Szykuje się kolejne siatkarskie starcie telewizyjnych gigantów - Polsatu i TVP. Kto pokaże finał Ligi Światowej, który nieoczekiwanie ma szansę zorganizować latem Polska? I kogo stać na olbrzymi wydatek bez gwarancji zysków?

Na linii TVP – Polsat, przynajmniej jeśli chodzi o siatkówkę, iskrzy od kilku miesięcy. Stacja Zygmunta Solorza zgarnęła w ubiegłym roku co smakowitsze kąski siatkarskiego tortu. Przegrani z TVP żalili się, że rywal grał nie fair. Czas na rewanż?

 

Tak na to nie patrzę – zastrzega szef TVP Sport Robert Korzeniowski . – Myślimy o pokazywaniu finału Ligi Światowej, a nie o rywalizacji z Polsatem, chociaż nadal uważam, że nie wszystko odbyło się wtedy zgodnie z zasadami. 

Turniej miałby zostać rozegrany w katowickim Spodku. – Problem jest tylko jeden. Musimy wydobyć sporo pieniędzy od telewizji, aby zapłacić FIVB – przyznaje prezes PZPS Mirosław Przedpełski .

 

A stacje tv chciałyby wiedzieć, za co płacą i mieć szanse na zysk przy okazji turnieju. Tylko że suma dyktowana przez szefa światowej federacji Rubena Acostę jest wzięta z księżyca.

 

Przynajmniej jak na turniej, w którym rozgrywa się tylko 10 meczów – podkreśla szef sportu w Polsacie Marian Kmita . – Musielibyśmy jeszcze ponieść wydatek na transmisję rzędu 300-400 tysięcy złotych. Najpierw chciałbym otrzymać konkretną ofertę na papierze, potem mogę się naradzić z moimi szefami – dodaje Kmita.

 

I nie ukrywa, że taki wydatek może się nie zwrócić. – Padają sumy rzędu 750 tysięcy dolarów za turniej. To zakup nieproporcjonalny do efektu, wydatek chyba niemożliwy do odzyskania. Sama idea jest nam bliska, ale nie możemy się zajmować dotowaniem imprez – oznajmia Kmita.

 

Finał Ligi Światowej nas interesuje, ale dopóki nie skończą się negocjacje, nie będę ich komentował – mówi Korzeniowski.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved