Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Zagrają w barwach Serbii

Zagrają w barwach Serbii

fot. archiwum

Mimo, że urodzili się w Czarnogórze oraz Bośni zgodnie przyznają, że ich reprezentacją jest Serbia. Mowa o Milosu Nikiću oraz Sashy Staroviću, nowych zawodnikach powołanych do szerokiej kadry Serbii przez Igora Kolakovića.

Kapitan zespołu, Budvanska rivijera, Milos Nikić znalazł się w szerokiej kadrze Serbii na rozgrywki Ligi Światowej mimo, iż urodził się w Czarnogórze. Posiada jednak serbski paszport więc sam może decydować, w której reprezentacji chce występować.

 

Rozpocząłem swoją karierę w reprezentacji gdy byliśmy Serbią i Czarnogórą. Myślę, że w barwach Serbii mam większe szanse aby zagrać w największych światowych imprezach i pokazać swoje umiejętności na międzynarodowej arenie – mówi Nikić . 

Zawodnik został wybrany najlepszym siatkarzem Czarnogóry 2005 roku, a w ubiegłym roku uznano go najlepszym sportowcem miejscowości Budva. – Poinformowałem wczoraj o mojej decyzji trenera Czarnogóry, Veselina Vukovića. Życzę czarnogórskiej siatkówce wszystkiego co najlepsze . – dodał Nikić .

 

Do reprezentacji Serbii powołanie dostał również urodzony w Bośni Sasha Starović . Zawodnik występuje obecnie w czarnogórskiej Budućnostii Podgorica i jak sam mówi również zamierza bronić barw Serbii podczas międzynarodowych imprez.

źródło: b92.net, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved