Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Vasa Mijic: W mojej karierze było dużo zwycięstw

Vasa Mijic: W mojej karierze było dużo zwycięstw

Iskra Odincowo rozgromiła Dynamo TatTransGaz Kazań w ostatniej kolejce rosyjskiej superligi. Stało się tak m.in. za sprawą 33-letniego serbskiego libero Vasy Mijica. Nie popełnił on żadnego błędu w przyjęciu.

Potężne zagrywki Claytona Stanleya nie robiły na nim wielkiego wrażenia. Akcje tego zawodnika, który był uczestnikiem wielkich sukcesów Jugosławii oraz Serbii i Czarnogóry, mogą służyć jako wzorcowe dla młodzieży.

Jestem bardzo zadowolony, nie sądziłem, że zwycięstwo przyjdzie nam tak łatwo – powiedział Vasa Mijic. – Byliśmy nastawieni na znacznie bardziej ostrą walkę. W sobotę jednak nie było sposobu na zatrzymanie tak świetnie dysponowanej Iskry.Vasa Mijic mimo doskonałej formy nie był powoływany do kadry Serbii i Czarnogóry. – Trenerzy reprezentacji zrezygnowali z moich usług po igrzyskach w Atenach – powiedział Vasa Mijic. – Zakończyli moją reprezentacyjną karierę rok wcześniej niż zakładałem. Trudno. Do nikogo nie mam pretensji. Dzięki Bogu w mojej karierze było dużo zwycięstw.

Vasa Mijic przez długie lata wspólpracował z Zoranem Gajicem. Wielu rosyjskich siakarzy skarżyło się na ogromne obciązenia jakie ten szkoleniowiec serwował w czasie procesu treningowego.

Proszę mi wierzyć, ale w kadrze Jugosławii pracowaliśmy bardzo ciężko – powiedział Vasa Mijic. – Jednak nie przeszkodziło to nam wygrać igrzyska i mistrzostwa Europy. Bez ogromnego wysiłku trudno jest odnieść sukces. W Iskrze naprawdę mocno harujemy. Słyszę, że inni serbscy trenerzy pracujący w Rosji także w innych dyscyplinach sportu są tak samo wymagający. I przynosi to rezultaty.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved