Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Szypulin i Alekno kandydatami na trenera „Sbornej”

Szypulin i Alekno kandydatami na trenera „Sbornej”

W gronie kandydatów na stanowisko trenera męskiej reprezentacji Rosji pozostali tylko Giennadij Szypulin i Władimir Alekno. Kontrakt z nowym trenerem zostanie podpisany do końca igrzysk olimpijskich.

Ich programy zostaną raz jeszcze dokładnie przeanalizowane 1 marca na posiedzeniu Prezydium Rosyjskiej Federacji Siatkówki i następnie odbędzie się głosowanie – powiedział wiceprezydent RFS Stanisław Szewczenko. – Głownym atutem Szypulina jest doświadczenie. Przez siedem lat prowadził on kadrę. Alekno mniej sukcesów, ale trenowane przez niego Dynamo Moskwa zostało w poprzednim sezonie mistrzem Rosji. Wielokrotnie pokazał, że jest trenerem perspektywicznym. O minusach jednego i drugiego nie chciałbym mówić.

Jak podkreślił Szewczenko, wszyscy kandydataci na trenera kadry, również ci co odpadli, uznali, że główną przyczyną niepowodzenia w mistrzostwach świata w Japonii było „zachwianie proporcji między młodymi i doświadczonymi graczami.”Stanisław Szewczenko powiedział, że pracą z reprezentacją Rosji byli zainteresowani dwaj kandydaci z zagranicy. Jednak do konkursu nie przystąpili. – Widocznie nie wierzyli, że mogą wygrać – powiedział.

Kontrakt z nowym trenerem zostanie podpisany do końca igrzysk olimpijskich. – Trener kadry nie może pracować w klubie, z tym zgadzają się obaj kandydaci – powiedział Szewczenko. – Myślę, że jest to po prostu niemożliwe. W tym roku mamy Ligę Światową, mistrzostwa Europy w Rosji i Puchar Świata. Na nudę nowy trener nie będzie miał czasu.

Obaj kandydaci nie stawiają żadnych warunków finansowych. Twierdzą, że płaca ma dla nich drugorzędne znaczenie. 26-27 lutego w Odincowie rozegrany zostanie finałowy turniej Pucharu Rosji. Czy wyniki zespołów prowadzonych przez Alekno i Szypulina będą miały wpływ na konkurs? – Obecnie wszyscy członkowie Prezydium Federacji uważnie obserwują występy Dynama Moskwa i Lokomotiwu Biełgorod – powiedział Stanisław Szewczenko. – Przede wszystkim powinny być brane pod uwagę nie byłe zasługi kandydatów, lecz obecne osiągnięcia.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved