Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Polki w Rosji ze zmiennym szczęściem

Polki w Rosji ze zmiennym szczęściem

W rosyjskiej Superlidze siatkarek Polki grają ze zmiennym szczęsciem. W 10. kolejce zwycięstwo odniósł tylko zespół Marioli Zenik - Zariecze Odińcowo. Przegrały zespoły Joanny Mirek i Agaty Kaczmarzewskiej (Tulica) oraz Marii Liktoras (Bałakowo).

Mistrzynie Rosji, siatkarki Dynama Moskwa, pokonały w czterech setach drużynę Marii Liktoras – Bałakowskaja AES Bałakowo.

Mistrzyni Europy z roku 2003 w tym spotkaniu nie wystąpiła. Najkuteczniejszą zawodniczką meczu została Elena Godina, zdobywczyni 24 punktów.Dynamo Moskwa – Bałakowskaja AES Bałakowo 3:1

(25:20, 25:22, 22:25, 25:22)


Zespół Marioli Zenik Zariecze Odincowo pokonał Stinoł Lipieck 3:0. Tylko w drugiej partii rywalki potrafiły nawiązać wyrównaną grę z gospodyniami. W Zarieczu błyszczały dwie mistrzynie świata Natalia Safronowa i Julia Mierkułowa. Ich grę z zainteresowaniem obserwowała asystentka trenera reprezentacji Irina Kiriłłowa. Z kolei libero sbornej Swietłana Kriuczkowa z Lipiecka nie była w stanie przeszkodzić znakomitej grze gospodyń.

Teraz siatkarki z Odincowa zagrają w półfinale Pucharu Rosji, a ich przeciwnikiem będzie Dynamo Moskwa. Po zakończeniu rywalizacji w Kazaniu zarieczanki odlecą do Bałakowa, gdzie zagrają z drużyną Marii Liktoras.

Zariecze Odińcowo – Stinoł Lipieck 3:0

(25:13, 25:22, 25:17)


„Gorzej być nie może”, tak można określić sytuację „polskiej” drużyny w rosyjskiej Superlidze. Tulica Tułamasz Tuła, która w poprzednim sezonie zajęła ósme miejsce, tym razem będzie bronić się przed spadkiem z ligi. Tulica doznała kolejnej porażki. Tym razem z beniaminkiem Superligi, Dynamem Kaliningrad.Ta przegrana spowodowała, że drużyna Tulicy spadała na ostatnie miejsce w tabeli.

Joanna Mirek była najskuteczniejszą zawodniczką w swojej ekipie. Zdobyła 20 punktów (19 z ataku, 1 bezpośrednio z zagrywki), przy skuteczności w ataku 58%. Asia popełniła jeden błąd w przyjęciu zagrywki. Skuteczność Polki w tym elemencie wyniosła 81%. Agata Karczmarzewska zdobyła 15 punktów, co było trzecim wynikiem w drużynie. Skuteczność „Suchej” w ataku wyniosła 79%. Agata popełniła cztery błędy w przyjęciu. W tym elemencie Karczmarzewska osiągnęła skuteczność 70%.

Dynamo Kaliningrad – Tulica Tułamasz Tuła 3:1

(25:19, 25:17, 22:25, 25:23)

Zobacz również:

Wyniki 10. kolejki oraz tabela rosyjskiej Superligi kobiet

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved