Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Pierwsza porażka Asystelu

Pierwsza porażka Asystelu

Po jedenastu zwycięstwach przyszła pora na pierwszą porażkę w lidze. Asystel uległ Lines Ecocapitanata Altamura 0:3. Porażkę zanotował również zespół Oli Przybysz.

Drużyna Asystelu ustanowiła przed tygodniem nowy rekord ligi wygrywając jedenaście spotkań z rzędu. Po dobrej passie przyszła pora na pierwszą porażkę. Liderki tabeli uległy ekipie z Altamury, która zanotowała dopiero trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Kasia Skowrońska w tym meczu zdobyła 5 punktów (4 atakiem oraz 1 bezpośrednio z zagrywki). Skuteczność Polki w ataku wyniosła 17%. Natasa Osmokrovic zgromadziła na swoim koncie 12 punktów, co okazało się najlepszym wynikiem w drużynie Asystelu. MVP tego spotkania została Erin Aldrich.Zagrałysmy katastrofalne spotkanie. Nie wychodziło nam nic, a przeciwniczkom wszystko. Jestesmy bardzo zmęczone ale to nie usprawiedliwia tak dotkliwej porażki – mówi Skowrońska.

Lider włoskiej Serie A gra w ostatnich tygodniach systemem środa – niedziela. – Z Piły wracałysmy w piatek. Dotarłysmy do Novary po północy. W sobotę był długi trening, a dzisiaj z samego rana leciałysmy samolotem do Bari, gdzie natychmiast miałysmy do zagrania mecz. Wracamy w poniedziałek, a we wtorek już przemieszczamy się do Padwy, gdzie w srodę będziemy walczyć w Pucharze Włoch.

Podróż do Altamury nie obyła się bez niespodzianek… – Na lotnisku w Bari okazało się, że zginęły dwie torby. Anji Spasojevic i …moja! Pojechałam na halę bez żadnych rzeczy w których mogłabym zagrać mecz. Pożyczyłam koszulki treningowe od koleżanek i rozegrałam całe spotkanie w butach, w których na co dzień poruszam się po ulicy – opowiada siatkarka.

Trafił nam się kryzys, który musiał kiedys nadejsć. Może też byłysmy już trochę zbyt pewne swego i wylano nam na głowy kubeł zimnej wody. To przypomni nam, że jeszcze nic nie zostało ugrane i że tu, we Włoszech można przegrać z każdym. Musimy szybko przezwyciężyć ten kryzys i z podniesiona głowa przystapić do kolejnych spotkań.

Lines Ecocapitanata Altamura – Sant’Orsola Asystel Novara 3:0

(25:17, 25:18, 26:24)


Beniaminek włoskiej Serie A1 – Rebecchi Cariparma Piacenza Volley nie sprostał Play Radio Foppapedretti Bergamo przegrywając przed własną publicznością z utytułowanym przeciwnikiem 0:3.

Siatkarki w drugiej i trzeciej partii prowadziły wyrównaną walkę z drużyną z Bergamo. Jednak w końcówkach setów lepsze okazywały się zawodniczki ekipy przyjezdnej.

Aleksandra Przybysz zdobyła w całym spotkaniu 10 punktów (9 z ataku, 1 blokiem), co okazało się trzecim wynikiem w drużynie. Skuteczność Polki w ataku wyniosła 33%. Mistrzyni Europy przyjmowała zagrywkę przeciwniczek ze skutecznością 60% i 30%. Najlepszą siatkarką Rebecchi w tym spotkaniu została Elena Koleva, zdobywczyni 12 punktów. W zespole z Bergamo najskuteczniejsza okazała się Manuela Secolo, która zakończyła mecz z dorobkiem 16 „oczek” na koncie.

Rebecchi Piacenza Volley – Foppapedretti Bergamo 0:3

(17:25, 21:25, 24:26)

Zobacz również:

Wyniki 12. kolejki oraz tabela Serie A kobiet


Grająca w Europea 92 Isernia (Serie A2) reprezentantka Polski – Kamila Frątczak odniosła piąte zwycięstwo w tym sezonie. Polka ponownie została najskuteczniejszą zawodniczką spotkania.

W pojedynku sąsiadujących ze sobą drużyn w tabeli Serie A2, lepsze okazały się gospodynie tego pojedynku, które wygrały 3:0. Dzięki temu zwycięstwu ekipa Europea 92 awansowała na 13 lokatę, mając na koncie 17 punktów.

Kamila zdobyła w całym meczu 15 punktów, co okazało się najlepszym rezultatem w drużynie jak i w całym spotkaniu. Najskuteczniejszą siatkarką ekipy z Piacenzy została, zdobywczyni 14 „oczek” Ester Franco.

Europea 92 Isernia – La Lupa Copra Volley Piacenza 3:0

(25:20, 25:21, 28:26)

źródło: reprezentacja.net, skowronska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved