Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > MKS MDK Zawidz utrzymał się w drugiej lidze

MKS MDK Zawidz utrzymał się w drugiej lidze

Aby mieć pewność utrzymania, UG MDK Zawidz musiał w ostatniej kolejce zdobyć choć punkt na boisku wicelidera. Przegrał z Wilgą tylko 2:3 i wywalczył brakujący punkt.

Ekipa warszawskiego MDK, złożona wyłącznie z juniorów, awansowała do II ligi przed rokiem. Wówczas w składzie było trzech siatkarzy z Zawidza, teraz został tylko Łukasz Kaczorowski. Ale sponsorem klubu jest Urząd Gminy w Zawidzu, więc MDK rozgrywa mecze „u siebie” właśnie w Zawidzu.

Drugoligowe potyczki miały być świetnym doświadczeniem dla juniorów przed meczami w tej kategorii. Ale niestety MDK minimalnie, bo różnica kilku małych punktów uległ ekipie Metra Warszawa i sny o medalu mistrzostw Polski trzeba nieco przełożyć.

Ale już w drugiej lidze po słabym początku MDK-owi szło dobrze. Na trzy kolejki przed końcem zespół był na siódmym miejscu i miał aż 9 punktów przewagi nad innym beniaminkiem Ślepskiem Augustów. To siódme miejsce było ważne, gdyż dawało utrzymanie w lidze bez baraży.

Ale w końcówce sezonu MDK gubił punkty, a Augustów inkasował komplety. Zawidzanie przegrali właśnie w Augustowie 1:3, później u siebie z rezerwami AZS Olsztyn także 1:3. Przy obecnej punktacji to niestety zero punktów (podobnie jak za 0:3), jedno oczko jest za porażkę 2:3, dwa za zwycięstwo 3:2 i trzy dopiero za wygraną 3:1 lub 3:0.

Doszło więc do sytuacji, że przed ostatnią kolejką przewaga MDK stopniała do trzech punktów. Gdyby Augustów wygrał w Olsztynie 3:0, a MDK uległ także 3:0 w Garwolinie, to ekipa z Zawidza spadłaby na niebezpieczne ósme miejsce.

Siatkarze MDK nie czekali na pomoc AZS II Olsztyn i sami ostro powalczyli na wyjeździe z Wilgą. Po dramatycznych końcówkach pierwsze dwa sety 25:23 wygrała jednak Wilga. Sytuacja stała się groźna. Na szczęście w trzecim secie młodzież MKS MDK wygrała do 22, by w czwartej partii rozbić rywala do 15. To oznaczało utrzymanie w drugiej lidze. Zadowolonym siatkarzom z Zawidza trudno było się zmobilizować w piątej partii, którą przegrali 15:12 i mecz 2:3.

W równoległym spotkaniu kombinacji nie było, AZS UWM II Olsztyn pokonał Augustów 3:1 (25:17, 17:25, 25:23, 25:21) Pierwsze miejsce przed play-off ma Trefl Gdańsk, który zdobył komplet punktów, stracił tylko trzy sety. Druga lokata przypadła Wildze Garwolin, trzecią zajął KKS Kozienice, czwartą AZS UWM II Olsztyn, piątą Legia Warszawa, szóstą Pekpol Ostrołęka. Te drużyny zagrają o awans do pierwszej ligi.

Siódmą lokatę zajął MKS MDK Gmina Zawidz Warszawa i zakończył rozgrywki. Z kolei o utrzymanie zagrają ósmy w tabeli ZKS Ślepsk Augustów i dziesiąta PKS Gwardia Szczytno. Zgodnie z regulaminem nie spada dziewiąty SMS PZPS III Spała, w którym trenują najlepsi gimnazjaliści w Polsce.

Wilga Garwolin – MKS MDK Warszawa 3:2

(25:23, 25:23, 22:25, 15:25, 15:12)