Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > MCKiS Jaworzno pokonał Gaudię Trzebnica

MCKiS Jaworzno pokonał Gaudię Trzebnica

Zwycięstwem nad Gaudią Trzebnica zakończyły rundę zasadniczą siatkarki MCKiS Jaworzno. Za tydzień rusza faza play-off, w której oba zespoły zagrają o awans do I ligi.

Wynik tego spotkania nie miał znaczenia dla układu tabeli, ale gospodynie zapowiadały zwycięstwo przed własną publicznością. Trener Mariusz Łoziński zgodnie z przedmeczowymi wypowiedziami dał możliwość zaprezentowania się zawodniczkom, które mniej grały do tej pory.

Gospodynie rozpoczęły pierwszego seta podstawowym składem z dwoma zmianami. Rozgrywajacą Małgorzatę Bojko zastąpiła Karolina Kuryło, a w miejsce Karoliny Sawaniewicz (środkowa bloku) zagrała Weronika Hubczeńko. Do połowy seta gra była bardzo wyrównana i żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie kilku punktowej przewagi. Najskuteczniejszym elementem w ekipie jaworznianek była zagrywka. Z trudnymi serwisami Izy Knapik i Jagody Pstraś nie mogły poradzic sobie zawodniczki z Trzebnicy. Siatkarki MCKiS prowadziły już 18:13 i to one wygrały pierwszą partię 25:22.

Drugi set to zdecydowana wygrana gospodyń, które prowadziły 9:4, 17:4 i wygrały tę partię 25:13. Bohaterką tego seta była Monika Pielecka, która mocną zagrywka w wyskoku zdobyła osiem punktów z rzędu!

Trzecią partię na rozegraniu rozpoczęła Małgorzata Bojko, a Joannę Łoś zastąpiła Barbara Kowalska. Mimo wysoko przegranej drugiej partii siatkarki z Trzebnicy zerwały się do walki. Wywalczyły prowadzenie 16:14 oraz 19:15 i nie dały już sobie odebrac zwycięstwa w tej odsłonie.

Czwarty set był bardzo wyrównany. Mimo, że podopieczne Mariusza Łozińskiego prowadziły 16:12, popełniły kilka prostych błędów i na własne zyczenie doprowadziły do stanu 23:23. Jednak dwa kolejne punkty zdobyły jaworznianki i to one wygrały czwartego seta 25:23, a cały mecz 3:1.

MCKiS Jaworzno – Gaudia Trzebnica 3:1

(25:22, 25:13, 19:25, 25:23)

Składy:

MCKiS: K.Kuryło, M.Pielecka, W.Hubczeńko, J.Łoś, I.Knapik, J.Pstraś, K.Suska (libero) oraz M.Bojko, B.Kowalska.