Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lloy Ball: Nasłuchałem się kłamstw o Rosji

Lloy Ball: Nasłuchałem się kłamstw o Rosji

Od tego sezonu barw Dynama Kazań broni amerykański rozgrywajacy Lloy Ball - Przed przyjazdem do Rosji słyszałem dużo niedobrego o tym kraju. Mówiono o fatalnej pogodzie, mrozach, złej władzy i niemiłych ludziach...Na szczęście te informacje nie potwierdziły się.

Lloy Ball podkreśla, że kibice i zespół bardzo szybko zaakceptowali jego i Claytona Stanleya. – Mój syn stał się zapalonym fanem śniegu – śmieje się Lloy Ball. – Całymi dniami bawi się na podwórku. Żona co prawda jeszcze nie całkiem przyzwyczaiła do nowych warunków, ale czuje się tutaj dobrze.

Amerykanin grał w klubach różnych lig europejskich. Włoska jego zdaniem jest najsilniejsza. – W Rosji jest wielu bardzo dobrych graczy, mają oni znakomite warunki fizyczne – powiedział. – Jednak z przygotowaniem technicznym bywa różnie. W meczach zdarzają się serie prostych błędów, powiedziałbym że nawet są one dziecinne. Tego być nie powinno. Jednak w Rosji jest ogromny potencjał. Myślę, że z czasem liga rosyjska osiągnie poziom włoskiej.Lloy Ball początkowo miał problemy adaptacyjne. Szczególnie trudną była bariera językowa. W Salonikach gdzie grał było znacznie łatwiej, gdyż praktycznie wszyscy znali angielski. – W Kazaniu jest znacznie trudniej – powiedział. – Trzeba zadać czasem dużo trudu, żeby wytłumaczyć kolegom o co mi chodzi lub zrozumieć ich intencje. W roli tłumacza często musi występować Wadim Chamuckich.

Amerykański rozgrywający nauczył się już sporo rosyjskich słów, ale jak to zwykle bywa na początek poznał te, które nie nadają się do powtarzania.

Za Ligą Mistrzów w tym sezonie nie tęskni. – Częste gry i przejazdy były bardzo męczące – powiedział. – Było to ogromne doświadczenie, ale teraz chciałbym odpocząć od takiego trybu gry i treningów.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved