Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K, gr. 1: Budowlani Toruń zwycięzcą rundy zasadniczej

II liga K, gr. 1: Budowlani Toruń zwycięzcą rundy zasadniczej

Z uwagi na kolejny etap zmagań najlepszych drużyn juniorskich kraju, już od ubiegłego wtorku, aż do minionej soboty, odbywały się ostatnie mecze rundy zasadniczej w grupie pierwszej II ligi kobiet...

Już we wtorek, drużyna Budowlanych Toruń, grając wyłącznie juniorskim składem, pokonała wyraźnie outsidera z Sulechowa, zapewniając sobie tym samym najlepszą pozycję wyjściową przed rozgrywkami play-off w gruppie pierwszej II ligi kobiet. W rozgrywanym w tym samym czasie starciu dwóch młodzieżowych potęg kraju, Gedania II również 3:0 pokonała rezerwy Nafty Gaz Piła. Gdańszczanki zmniejszyły w ten sposób do minimum szansę gospodyń na czwartą lokatę po fazie zasadniczej. W sobotnim meczu okazję tę w pełni wykorzystała drużyna Sokoła Mogilno, pokonując również w trzech setach akademiczki ze Szczecina. Mogilnianki przerwały w ten sposób serię trzech porażek z rzędu, a co ważne, zapewniły sobie lepszą pozycję wyjściową w czekającej je w I rundzie play-off rywalizacji z ekipą Nafty.

O ostatnią, bezpieczną lokatę walczyły do końca aż trzy drużyny – siatkarki ze Szczecina, Bydgoszczy i Poznania. W Walentynki, w mieście nad Brdą, doszło do bardzo wyrównanego spotkania, w którym młodziutka ekipa rezerw Pałacu pokonała dopiero w tie-breaku doświadczoną drużynę Akademii Rolniczej Poznań. W początkowej fazie meczu dominowały gospodynie, wzmocnione aż trzema zawodniczkami z szerokiej kadry pierwszej drużyny. Zajmujący przedostatnią lokatę zespół z Wielkopolski podjął jednak wyzwanie, a na pełne uznanie zasługuje wyczyn poznańskich siatkarek z końcówki drugiego seta, gdzie przy stanie 18:24 wybroniły aż 6 setboli, by wygrać tę partię na przewagi 29:27.

O tym, kto zajmie szóste miejsce miały więc zadecydować ostatnie dwa mecze, rozgrywane w planowanym – sobotnim terminie. Oprócz wspomnianego wyżej meczu w Mogilnie, który pozbawił szczecinianki szans na czołową szóstkę, doszło jeszcze do derbowego spotkania w Chodzieży. Bezsprzecznie najlepszy w całym sezonie, obok dwójki liderów, miejscowy ChTPS rozgromił 3:0 rezerwy AZS AWF Poznań. W ten sposób zespół znad Warty musiał zadowolić się dopiero ósmym miejscem po fazie zasadniczej sezonu.