Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Gorzowianie zawiedli po raz kolejny

Gorzowianie zawiedli po raz kolejny

Gorzowianie znów zawiedli. W sobotę przegrali z beniaminkiem pierwszej ligi ze Zduńskiej Woli, a czwarta partia tego meczu przejdzie pewnie do czarnej kroniki klubu.

Nie da się zwyciężyć, oddając rywalom bez walki prawie dwa sety – powiedział tuż po ostatniej piłce drugi szkoleniowiec GTPS-u Maciej Kowalczuk. – Wskutek ataków w aut i taśmę, popsutych zagrywek oraz dotknięć siatki straciliśmy aż 43 punkty. Przyzwoity poziom zaprezentowali w naszym zespole tylko skuteczni w bloku środkowi Paweł Kupisz i Arkadiusz Kamiński.

Początek spotkania nie zapowiadał późniejszej katastrofy gości. Dość pewnie wygrali sety numer jeden i trzy, choć w końcówkach – ogłuszeni dopingiem miejscowego klubu kibica – tracili nawet siedmiopunktową przewagę. Chwilę później zdobywali jednak w tym samym ustawieniu kilka „oczek” z rzędu i stawiali kropkę nad „i”. Triumfem przyjezdnych powinna się była zakończyć także druga odsłona, w której prowadzili 24:23. Krzysztof Grzesiowski wszedł w tym momencie na podwyższenie bloku za rozgrywającego Łukasza Klucznika, lecz Grzegorz Szumielewicz… popsuł serwis. W następnej akcji Maciej Wołosz zaatakował poza boisko i pierwszy setbol dla SPS okazał się ostatnim.Czwarta partia przejdzie do czarnej kroniki gorzowskiego klubu. Zanim walka rozpoczęła się na dobre, goście przegrywali 0:6, a ich opiekunowie wykorzystali obydwa czasy. Niemoc trwała do końca. Unikający własnych błędów siatkarze SPS-u pewnie zwyciężyli do 15 i doprowadzili do tie breaka. W rozstrzygającym secie na tablicy wyników najczęściej pojawiał remis. Przy rezultacie 14:13 trener GTPS-u Jerzy Taczała poprosił o czas i nakazał rozegrać piłkę do ustawionego w drugiej linii Krzysztofa Śmigla. Atakujący gorzowian rzeczywiście dostał wystawę, lecz uderzył w blok. Wychodząca poza boisko piłka zdążyła jeszcze zahaczyć o nogę gorzowianina, więc miejscowi mogli się cieszyć z niespodziewanego triumfu.

SPS Zduńska Wola – GTPS Gorzów Wlkp. 3:2

(23:25, 26:24, 21:25, 25:15, 15:13)

Składy zespołów:

SPS: Pierzchalski, Matejczyk, Kordysz, Jaskulski, Kępisty, Zalewski, Andrzejewski (libero) oraz Hendel.

GTPS: Klucznik, Wołosz, Kupisz, Śmigiel, Mróz, Kamiński, Kaniowski (libero) oraz Grzesiowski i Szumielewicz.

Zobacz również:

Wyniki 21. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved