Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Szczecinianie zagrają w play-off

Szczecinianie zagrają w play-off

Gospodarze po niespełna godzinie zakończyli swoje spotkanie z Chrobrym Głogów, wygrywając 3:0. Korzystne rezultaty w spotkaniach w Zielonej Górze i Gdańsku dały im prawo gry w fazie play-off.

Było to bodaj najważniejsze spotkanie rundy zasadniczej, jakie przyszło rozegrać zawodnikom Rewalskiego Morza Bałtyk. Przed rozpoczęciem ostatniej kolejki, aspirujące przed sezonem do awansu do wyższej klasy Morze Bałtyk Szczecin, znajdowało się na ósmym miejscu w tabeli gr. 1. By zachować szanse na awans szczecinianie musieli wygrać swój mecz za 3 punkty i liczyć na wygraną AZS Zielona Góra z Orionem Sulechów i GTS-u Gdańsk z Ikarem Legnica.

Pierwszy set rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia gości, jednak szczecinianie szybko zniwelowali tą różnicę i aż do połowy seta żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć znaczącej przewagi. Dopiero gdy w polu zagrywki pojawił się Michał Gogol gospodarze odskoczyli gościom na trzy punkty. Chwilę później dwa oczka dołożył jeszcze Paweł Kolec, atakując z szóstej strefy i gospodarze nie dali już sobie odebrać zwycięstwa w tej partii.Drugiego seta zawodnicy Chrobrego rozpoczęli z drugim rozgrywającym, Łukaszem Paśko, którego trener głogowian wprowadził pod koniec pierwszej partii za Bartosza Dyktę. Ponownie, jak w pierwszej odsłonie, do stanu 13:13 oba zespoły grały „punkt za punkt”. Uważna gra na siatce rozgrywającego gospodarzy i błędy w ataku Krzysztofa Lewickiego i Sławomira Berkowskiego dały szczecinianom kilkopunktową przewagę. Po zagrywkach Mateusza Sylli przewaga wzrosła nawet do 7 punktów, a seta zakończył skutecznym atakiem ze środka siatki Konrad Paśnik.

W trzeciej odsłonie Rewalskie Morze Bałtyk poszło za ciosem i od razu rozpoczęło od mocnego uderza, efektem czego było prowadzenie 5:1 i 8:3. Głogowianie po dwóch autowych atakach Pawła Kolca, bloku Michała Patkiewicza i Piotra Buko na Emilu Wysockim, zmniejszyli przewagę do dwóch punktów, jednak na niewiele się to zdało. Końcówka partii należała do mocno zmotywowanych gospodarzy, którzy po błędzie dotknięcia siatki przez Chrobrego wygrali spotkanie 3:0.

Trzypunktowym zwycięstwem szczecinianie rzutem na taśmę zapewnili sobie szóste miejsce w tabeli i już za tydzień zagrają z KU AZS AWF Poznań w pierwszej rundzie fazy play off w walce o awans do I ligi.

Morze Bałtyk Szczecin – Chrobry Głogów 3:0

(25:20, 25:18, 25:17)

Składy:

Morze-Bałtyk Szczecin: Godol, Wysocki, Streich, Paśnik, Sylla, Kolec, Cichosz Ł. (l)

Chrobry Głogów: Dykta, Berkowski, Buko, Sosiński, Lewicki, Patykiewicz, Uderjan (l) oraz Paśko

Zobacz również:

Wyniki 18. kolejki oraz tabela gr. 1 II ligi mężczyzn

źródło: morzebaltyk.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved