Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Strefowe podsumowanie 11. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki

Strefowe podsumowanie 11. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki

Bardzo ważne punkty zdobyli podczas 11. kolejki siatkarze radomskiego Jadaru. Ciekawie było także w Warszawie, gdzie Politechnika po raz kolejki doprowadziła do tie-breaka i zwyciężyła.

Wszyscy spodziewali się we Wrocławiu zaciętego i wyrównanego pojedynku. Tymczasem widowisko, które zgotowali siatkarze Gwardii i Jadaru było jednostronne. Na parkiecie dzieli i rządzili goście z Radomia. Świetnie zaprezentowali się szczególnie w drugim secie, w którym prowadzili od początku do końca i wygrali 25:14. Pozostałe dwie partie tylko na początku były wyrównane, zaś później radomianie odskakiwali na kilka „oczek” i także zwyciężali.

Gwardia Wrocław – Jadar Radom 0:3

(21:25, 14:25, 20:25)

Więcej o meczu

O wiele więcej emocji przyniósł wszystkim mecz warszawskiej AZS Politechniki oraz Resovii Rzeszów. Podopieczni Edwarda Skorka po raz kolejny udowodnili, że można przegrywać 0:2, doprowadzić do remisu, a w tie-breaku zwyciężyć. Najbardziej wyrównany był pierwszy set, w którym zwycięstwo Resovia odnotowała po grze na przewagi. To w pewnym stopniu spowodowało, że kolejną partię wygrali do 21. Jednak w kolejnych dwóch setach na parkiecie dominowali warszawianie, a wśród nich Rybak i Maciejewicz. W piątej partii, szczególnie w końcówce, poszło już z górki i gospodarze wygrali do 11. Dzięki temu awansowali na 6. miejsce w tabeli.

AZS Politechnika – Resovia Rzeszów 3:2

(24:26, 21:25, 25:20, 25:21, 15:11)

Wygrana Wkręt-metu Domexu AZS Częstochowa za trzy punkty może być nieco myląca w odniesieniu do poziomu spotkania. Goście z Kędzierzyna postawili bowiem trudne warunki, o czym świadczyła przede wszystkim gra w dwóch pierwszych setach. Mostostal najlepiej spisał się oczywiście w drugiej partii, w której udowodnił, że potrafi wygrać w końcówce. Podrażniło to wyraźnie ambicje gospodarzy, którzy nie pozwolili przeciwnikom na inne niespodzianki.

AZS Częstochowa – Mostostal-Azoty 3:1

(25:22, 28:30, 25:19, 25:20)

Podczas 11. kolejki spotkań PLS PZU AZS Olsztyn podejmował Delectę Bydgoszcz. Gospodarze nie pozwoli wyrwać sobie choćby jednego seta i wygrali 3:0. Mało brakło jednak, aby w drugiej partii górą okazali się goście. Walka trwała bowiem bardzo długo, jednak ostatecznie wygrali olszynianie 27:25. Dzięki temu, że BOT Skra Bełchatów jeszcze nie grała z Jastrzębskim Węglem, to PZU AZS objął samodzielnie fotel lidera rozgrywek.

PZU AZS Olsztyn – Delecta Bydgoszcz 3:0

(25:17, 27:25, 25:20)