Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Papke: Ta runda była dla nas udana

Paweł Papke: Ta runda była dla nas udana

O mistrzostwo Polski będą walczyły zespoły z „wielkiej czwórki”. Do walki o złoty medal aktywnie włączyć się może rewelacja tego sezonu – Asseco Resovia Rzeszów, uważa Paweł Papke, atakujący PZU AZS Olsztyn.

Jak ocenisz minioną rundę?

Paweł Papke: Według mnie runda była udana. Na możliwych 30 punktów mamy 26. Myślę, że to dobry wynik. Aczkolwiek zaliczyliśmy drobne wpadki, najlepszym przykładem jest mecz w Częstochową, który mogliśmy wygrać 3:1, a przegraliśmy 2:3. Jednak taki jest sport. Dla nas wynik jest pozytywny.Które ze spotkań było najcięższe?

Najtrudniejszym spotkaniem było to ze Skrą u siebie. Był to mecz przełomowy, chcieliśmy jak najlepiej wypaść. Ta wygrana dała nam świadomość, że możemy walczyć o najwyższe miejsca w lidze. Na pewno niełatwo było też z Częstochową. Wszystkie mecze z przeciwnikami z górnej półki są ciężkie. Jastrzębie też było bardzo mocne, a daliśmy im radę. Także cieszymy się ze zwycięstw i czekamy na kolejne mecze.

Czy można mówić o fenomenie Resovii Rzeszów, która walczy jak równy z równym z drużynami z wielkiej czwórki?

Na razie nie przesadzajmy z tym fenomenem. Resovia akurat wypadła wszystkim zespołom po trudnych meczach w europejskich pucharach. Widać było zmęczenie. Najbardziej ucierpiało Jastrzębie, przegrali we własnej hali 0:3. Resovia bardzo dobrze to wykorzystała. Takie zespoły też muszą błyszczeć w lidze. Musi być koloryt, coś się dziać. Rzeszowianie są pozytywnym zaskoczeniem, oby szło im tak dalej.

Jakie jest nastawienie przed meczem z Chemikiem?

To jest bardziej pytania do trenera Mazura. Osobiście mam wrażenie, że początkowo wyjdziemy naszą podstawową szóstką, lecz o szczegóły proszę pytać szkoleniowca.

Kto w tym roku wg Ciebie wliczał się będzie do walki o Mistrzostwo Polski?

Myślę, że wciąż te cztery drużyny, które wymieniłem wcześniej: Skra, Jastrzębie, Częstochowa i Olsztyn. Chyba że Resovia przed play – offami zajmie wyższe, niż 4 miejsce, ale na pewno będzie im ciężko. My też kibicujemy chłopakom z Rzeszowa, chcielibyśmy zobaczyć ciekawe mecze z ich udziałem.

Co sądzisz o powołanej kadrze na Ligę Światową, a w szczególności o „świeżej krwi” i o urlopie Mariusza Wlazłego?

Ciężko mi oceniać kadrę, gdyż są to decyzje trenera Lozano, a z tym urlopem poczekajmy do przyjazdu trenera do Polski.

Czy czujesz się zawiedziony, że zająłeś „tylko” 5 miejsce w plebiscycie na najlepszego sportowca Warmii i Mazur, gdzie Twoi koledzy zajęli czołowe lokaty?

Nie, skądże, gram w drużynie z trzema wicemistrzami świata, im należały się te pozycje. Bardzo cieszę się, że po raz kolejny jestem w tej czołowej dziesiątce.

Czy masz zamiar zmieniać barwy klubowe po zakończeniu sezonu?

Ciężko wyrokować na ten temat, gdyż kontrakt kończy mi się w lipcu, ale chciałbym zostać w Olsztynie. Podoba mi się to miasto, ludzie, z którymi pracuję, kibice. Jednak to nie zależy tylko ode mnie, myślę, że decyzje będą podejmowane w maju.

Rozmawiał Maciej Nowocień

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved