Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorek – znamy finalistki

MP juniorek – znamy finalistki

Osiem finalistek mistrzostw Polski juniorek poznaliśmy po turniejach półfinałowych, które zostały rozegrane w ostatni weekend. W większości do turnieju finałowego awansowały faworytki, ale było też kilka niespodzianek.

W pierwszej grupie półfinałowej w Łodzi zwyciężyły siatkarki Energi Gedanii Gdańsk. Gedanistki pokonały w meczu o pierwszej miejsce zespół BKS Aluprof Bielsko-Biała, które awansowały do turnieju finałowego z drugiego miejsca. Najbardziej zawiedzeni byli gospodarze – ambitne siatkarki UKS 179 Łódź marzyły o finale mistrzostw Polski jednak okazało się, że są to dla nich jeszcze zbyt wysokie progi.

Wyniki i tabela turnieju 1/2 finału MP juniorek w ŁodziRównież zespoły grupy II rozgrywały swoje spotkania w Łodzi, a gospodarzem był UKS SMS Łódź. Sprawa awansu była już rozstrzygnięta w sobotę, a w niedzielę w meczu o pierwsze miejsce spotkały się zespoły PTPS Nafta Piła oraz UKS SMS Łódź. Z tej potyczki zwycięskie wyszły pilanki, które również poważnie zapowiadają włącznie się do walki o medale mistrzostw Polski.

Wyniki i tabela turnieju 1/2 finału MP juniorek w Łodzi

W stolicy w grupie III dominowały srebrne medalistki sprzed roku Gwardia Wrocław, które w decydującym, stojącym na wysokim poziomie spotkaniu, pokonały gospodynie 3:2. Gorycz porażki musiały przełknąć obrończynie tytułu Pałac Bydgoszcz, które urwały zaledwie rywalkom cztery sety.

Wyniki i tabela turnieju 1/2 finału MP juniorek w Warszawie

Spotkania ostatniej grupy były rozgrywane w Lublinie, gdzie gospodynie AZS UMCS TPS Lublin zafundowały swoim kibicom ogromne emocje. Każde z ich spotkań kończyło się tie-breakiem(!), lecz niestety zaledwie po jednym spotkaniu schodziły zwycięskie. Niespodziewanym zwycięzcą okazały się juniorki TKS-T Budowlani Toruń, które z meczu o zwycięstwo w turnieju pokonały Wisłę Kraków.

Wyniki i tabela turnieju 1/2 finału MP juniorek w Lublinie

Pięciodniowy turniej finałowy rozpocznie się 7 marca. Zespoły będą rywalizować w dwóch grupach, a następnie najlepsza czwórka turnieju będzie rywalizować o zaszczytne miano Mistrzyń Polski juniorek.

Grupa A

1 TKS-T Budowlani Toruń

2 UKS SMS Łódź

3 Energa Gedania Gdańsk

4 UMKS MOS Wola Warszawa

Grupa B

1 KS Gwardia Wrocław

2 BKS Aluprof Bielsko-Biała

3 PTPS Nafta Piła

4 TS Wisła Kraków

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved