Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Nafta rozgromiła Energę

LSK: Nafta rozgromiła Energę

Nafta Piła na własnym parkiecie rozgromiła siatkarki Energi Gedanii Gdańsk. Zawodniczki z Pomorza nie nawiązały walki z gospodyniami i w całym meczu zdobyły tylko 43 punkty.

W pierwszej partii spotkania Nafta od razu narzuciła swoją grę zawodniczkom z Gdańska. Gedania miała problemy z przyjęciem zagrywki co skutkowało słabym rozegraniem piłki na siatce i punktami Nafty (4-2, 8-4). W ataku myliła się liderka Gedanii – Małgorzata Niemczyk-Wolska, która posyłała piłki w aut. Pilanki na drugą przerwę techniczną schodziły prowadząc 16-8. Agnieszka Kosmatka, Beata Strządała oraz Irina Starzyńska dominowały na siatce nie pozwalając gdańszczankom na wiele. Katarzyna Skorupa umiejętnie gubiła blok rywalek a pilanki powiększały przewagę 20-8, 22-8. Trener Jerzy Matlak wymienił praktycznie całą podstawową „szóstkę”. Na boisku pojawiły się Anita Chojnacka, Katarzyna Wysocka, Edyta Rzenno oraz Anna Manikowska. Nafciarki nie miały jednak problemu z zakończeniem pierwszej partii i wygrały gładko 25-12.

Drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy, pilanki bez większego problemu kończyły piłki w ataku. Dobrze funkcjonował także blok pilski (Bednarek, Skorupa) 4-1, 5-2. Rozluźnione wysokim prowadzeniem nafciarki popełniły kilka błędów i na własne życzenie doprowadziły do remisu 7-7. Na pierwszą przerwę techniczną z prowadzeniem zeszły siatkarki z Gdańska 8-7. Był to jedyny moment w całym spotkaniu kiedy Gedania prowadziła w meczu. Honoru dla Gdańska broniła chwilami Marta Szczygielska oraz Berenika Tomsia, zdobywając punkty z ataku. Nafta szybko odskakiwała Gedanii 10-8, 13-10, 16-12, 20-14. W końcówce seta pilanki dwukrotnie zablokowały słabo spisującą się Małgorzatę Niemczyk-Wolską, zmierzając ku zwycięstwu w drugiej partii meczu (23-15). Set zakończył się kolejnym pogromem Nafty 25-15.

W trzecim secie od samego początku na boisku nie pojawiła się w szeregach Gedanii Małgorzata Niemczyk-Wolska, którą zastąpiła Aleksandra Kruk. Trener Leszek Milewski zmienił także rozgrywającą swojego zespołu, za Ewę Ślusarz, pojawiła się Monika Gorszyniecka. Obie zmiany zmieniły na moment styl gry Gedanii. Wynik oscylował w granicach remisu 4-4, 6-5, 8-6. Pilanki od pierwszej przerwy technicznej ponownie zaczęły „odjeżdżać” rywalkom 12-8, 14-10. Znakomite akcje Iriny Starzyńskiej ze środka siatki, Beaty Strządały z lewego skrzydła siały popłoch po gdańskiej stronie boiska. Nafta kontrolowała spokojnie przebieg seta prowadząc 16-11, 19-15. Chwilami po stronie Gedanii punktowały, Berenika Tomsia i Emilia Reimus. Pojedyncze akcje nie robiły jednak na Nafcie wrażenia, pilanki bez większych problemów punktowały, zmierzając do zakończenia meczu (21-16, 23-16, 24-17). Spotkanie zakończyła Monika Gorszyniecka autową zagrywką 25-16 i gładkie 3:0 dla Nafty.

W całym spotkaniu Gedania popełniała zbyt wiele własnych błędów by nawiązać równorzędną walkę z Naftą. W zespole pilskim ponownie dominowały trzy zawodniczki w zdobywaniu punktów: Beata Strządała (14), Agnieszka Kosmatka (13) oraz Agnieszka Bednarek (12). W zespole Gedanii natomiast najwięcej punktów dla swojego zespołu zdobyła Berenika Tomsia (9) oraz Emilia Reimus (6).

Nafta Piła – Energa Gedania Gdańsk 3:0

(25:12, 25:15, 25:16)

Składy:

Nafta: Skorupa, Bednarek, Michela, Strządała, Kosmatka, Kuehn (libero) oraz Wysocka, Chojnacka, Rzenno, Manikowska.

Gedania: Ślusarz, Kuczyńska, Tomsia, Reimus, Niemczyk-Wolska, Szczygielska, Siwka (libero) oraz Nuszel, Gorszyniecka, Kruk.