Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kryzys Nysy już przełamany

Kryzys Nysy już przełamany

- Po dwóch porażkach, przyszły dwa zwycięstwa i mam nadzieję, że kryzys mamy już za sobą - mówi po pokonaniu rezerw Skry Bełchatów trener siatkarzy AZS PWSZ Nysa Roman Palacz.

Spotkanie z rezerwami mistrza Polski przebiegało pod dyktando nysan. Akademicy nie pozostawili wątpliwości, kto jest lepszy i komu należą się trzy punkty. Tylko w pierwszym secie nyscy kibice obserwowali wyrównaną walkę, później ich ulubieńcy zdecydowanie przeważali i pewnie wygrali spotkanie 3:0, umocnili się jednocześnie na pozycji wicelidera.

Podobnie jak w środowym pojedynku w Świdniku, także i tym razem kluczem do zwycięstwa okazała się dobra zagrywka, dzięki której przeciwnikom trudno było wyprowadzić skuteczne ataki. – Cały mecz przebiegał pod nasze dyktando, praktycznie w każdym secie przeważaliśmy, a w trzeciej partii prowadziliśmy już nawet 18:8. Później trochę nas doszli, ale i tak pewnie wygraliśmy – komentuje trener akademików Roman Palacz. – Jestem bardzo zadowolony z trzech punktów, bo o to nam chodziło. Nasza gra wygląda coraz lepiej i mam nadzieję, że kryzys jest już za nami – dodaje.

Za tydzień akademicy spotkają się w Hajnówce z tamtejszym OSiR-em. – Zawsze powtarzam, że w tej lidze nie ma łatwych spotkań. Będzie tak także za tydzień, bo choć różnica między nami i Hajnówką w tabeli jest duża, to przeciwnicy walczą o utrzymanie, a z takimi zespołami zawsze gra się bardzo trudno. Zwłaszcza w ich hali – kończy Palacz.

Nyscy kibice mają jeszcze jeden powód do zadowolenia – podstawowy siatkarz akademików, słowacki przyjmujący Martin Vlk dostał powołanie do szerokiej kadry swojego kraju. Dla Vlka będzie to kolejna przygoda z reprezentacją, wcześniej bowiem grał w niej m.in. w Lidze Europejskiej.

AZS PWSZ Nysa – Skra II Bełchatów 3:0

(25:23, 25:15, 25:20)