Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Opolanie rozbili wicelidera

II liga: Opolanie rozbili wicelidera

"Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych" - koszulkę z takim napisem dostał przed meczem od swoich zawodników Zbigniew Rektor, trener AZS Cementownia Odra Politechnika Opolska.

Zbigniew Rektor od kilku tygodni nie szczędził ostrych słów pod adresem swoich podopiecznych, którzy kilka spotkań przegrali na własne życzenie.

Sobotni mecz miał ogromne znaczenie dla Rząśni, która miała jeszcze szansę w przypadku potknięcia Wałbrzycha zająć przed play off o awans pierwsze miejsce. Natomiast opolanie już wcześniej skazani zostali na walkę o utrzymanie w II lidze.

Przegrywamy nie na parkiecie, ale w głowach moich zawodników. Nie mam w zespole wielkich ligowych graczy, ale ci chłopcy potrafią dużo lepiej grać – przekonywał Rektor. Sobotni mecz to potwierdził: opolanie, którzy wyszli na parkiet na zupełnym luzie, zagrali koncertowo.

W pierwszym secie prowadzili 8:4, potem jednak się pogubili i gospodarze łatwo go wygrali. To ich uśpiło, bo w kolejnych setach nie byli w stanie przeciwstawić się koncertowo grającym zarówno w bloku, jak i kontrataku, opolanom. W trzeciej partii akademicy wygrali do 16. – W czwartej odsłonie zwyciężyliśmy 26:24, ale to my przez cały set nadawaliśmy ton grze – mówi Rektor.

Teraz opolan czekają play-offy o utrzymanie się w II lidze. W rywalizacji do trzech zwycięstw zmierzą się z SMS Łódź. Pierwsze dwa mecze już w najbliższy weekend w Opolu. W przypadku wyeliminowania Łodzi opolanie utrzymają się w II lidze. Przegrana oznacza konieczność dalszej walki w barażach.

Czarni Rząśnia – AZS Opole 1:3

(25:21, 22:25, 16:25, 24:26)

Składy:

AZS: Migdał, Kałasz, Nalepka, Andruszko, Jamrozowicz, Wendykier, Majka (l), Szlendak