Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Grzegorz Ryś: Stabilny skład siłą Portol Drac

Grzegorz Ryś: Stabilny skład siłą Portol Drac

W środę w Bełchatowie rozegrany zostanie rewanżowy mecz I rundy play off Ligi Mistrzów siatkarzy. Rywalem BOT Skrą jest Portol Drac Palma Mallorca, z którym w sezonie 2005/06 w europejskich pucharach grali siatkarze PZU AZS Olsztyn prowadzeni przez Grzegorza Rysia.

Na pewno łatwo nie będzie – mówi Grzegorz Ryś. Nazywanie zawodników z Majorki hiszpańskim zespołem jest mocno mylące. Gra tam przecież Francuz, Argentyńczyk, Ukrainiec czy Brazylijczyk. Wszyscy są zawodnikami podstawowej szóstki. Portol Drac ma praktycznie ten sam skład jak w czasach rywalizacji z PZU AZS Olsztyn. Myśmy wówczas nie zawsze grali w najsilniejszym składzie. Nie było Pawła Papke. Pawła Zagumnego zastępował Piotr Lipiński. Mark Sibeck był atakującym.

Zdaniem Grzegorza Rysia w normalnej dyspozycji Skra powinna wygrać. Dużo będzie zależeć od formy Mariusza Wlazłego. Gwiazdą Portol Drac jest Stephane Antiga. To jest gracz kompletny – mówi Grzegorz Ryś. Ma przyjęcie, atak i zagrywkę. Potrafi kiwnąć o czym wszyscy doskonale wiedzą.Według trenera Rysia hala będzie atutem BOT Skry. Jak gospodarze zagrają na swoim poziomie, to awansuja. Stabilny skład jest bardzo mocnym atutem, być może największym gości.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved