Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wojciech Drzyzga: W rewanżu Skrze będzie trudno

Wojciech Drzyzga: W rewanżu Skrze będzie trudno

Siatkarze BOT Skry Bełchatów przegrali w czwartek w tie-breaku pierwszy mecz o awans do II rundy play-off LM. Jeśli mistrzowie Polski nie chcą w rewanżu [21 lutego] liczyć małych punktów, mogą przegrać tylko jednego seta.

Czy dwa wygrane sety dają Skrze nadzieję na awans? Trener Mallorki mówi, że w rewanżu obu drużynom będzie trudno.

Wojciech Drzyzga: Ma rację. Dla rywali Skry liczy się tylko Liga Mistrzów, a obce boiska nie są dla nich problemem. Rok temu odprawili w pucharach PZU AZS Olsztyn. Skrze też nie będzie łatwo. W czwartek bełchatowianie grali nierówno we wszystkich elementach. Dopiero w końcówce zafunkcjonował blok. Ewgieni Iwanow był w słabszej dyspozycji i Radosław Wnuk powinien wcześniej wejść na boisko. Piotr Gruszka grał falowo, a Mariusz Wlazły był mniej skuteczny i w zagrywce, i w ataku. Skra miała kłopot z kończeniem akcji, szczególnie w tie-breaku, co widać w wyniku (9:15). Dobrze, że tak się skończyło.

Opinie o Hiszpanach były różne – od tej, że to jeden z najsłabszych przeciwników, po tę, że jeden z najtrudniejszych.

Nie wiem, kto w Polsce ma prawo do wygłaszania takich opinii, skoro w ogóle nie wiadomo, jak te zespoły grają. Czy Mallorca, czy DHL Ostrawa lub Tours VB, z którym Skra może zagrać w kolejnej rundzie. Hiszpanie to specyficzna drużyna, budowana na Ligę Mistrzów, bo w krajowych rozgrywkach oni się bawią. Każdy z zawodników jest po to, by oddać to, co najlepsze, a nie się uczyć. To doświadczenie wyszło w spotkaniu ze Skrą. Nawet w trudnych sytuacjach gracze Mallorki zachowywali zimną krew, grali to, co wcześniej ustalili.

O awansie do najlepszej szóstki Ligi Mistrzów decydują nie małe punkty, ale sety.

Walka na małe punkty jest dobra dla statystyków. To tak, jakby w tenisie o zwycięstwie decydowały wygrane piłki. Skra musi wygrać w rewanżu 3:0 lub 3:1, a jeśli będzie tie-break, musi odrobić dziewięć punktów. To sprawiedliwie oddaje to, co działo się na boisku.