Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: AZS Częstochowa – Mostostal Kędzierzyn–Koźle 3:1

PLS: AZS Częstochowa – Mostostal Kędzierzyn–Koźle 3:1

Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa wygrał, w ostatnim rozegrywanym w ten weekend spotkaniu PLS, z Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 3:1.

W pierwszym secie oba zespoły toczyły wyrównany pojedynek (8:8). Siatkarzom Mostostalu udało się nawet w pewnym momencie odrobić 3 punktową stratę i doprowadzić do remisu 15:15. Stało się to głównie za sprawą serii dobrych zagrywek Konrada Małeckiego. Końcówka już jednak należała do gospodarzy i to oni wygrali inauguracyjną partię 25:22.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Mimo wyrównanej gry ponownie zanosiło się na minimalną wygraną akademików. W końcówce jednak talentem błysnął Jakub Jarosz, który najpierw skutecznie atakując, a następnie blokując Adriana Patuchę doprowadził do remisu 24:24. Ostatecznie losy tego seta przesądził dobry atak i blok wprowadzonego w połowie partii Bartosza Kurka, oraz nieudane zbicie Krzysztofa Gierczyńskiego. 30:28 dla Mostostalu.

Po udanej drugiej partii wydawało się że siatkarze Mostostalu pójdą za ciosem i powalczą o zwycięstwo w kolejnej. Niestety wyraźnie rozdrażnieni gospodarze rozpoczęli bardzo agresywnie i szybko objęli prowadzenie 8:3 ustawiając sobie tym samym grę w tej odsłonie. W kolejnych akacjach niewiele się zmieniło (16:9) i mimo odrobionych kilku punktów w końcówce, siatkarze Andrzeja Kubackiego przegrali wyraźnie do 19.

W czwartej odsłonie gra ponownie się wyrównała, a po autowym ataku zawodnika AZS-u przewaga Mostostalu urosła nawet do 4 punktów (13:9). Jednak im bliżej końca partii tym wyraźniejsza dominacja gospodarzy, którzy najpierw doprowadzili do remisu, by w samej końcówce wypunktować graczy Mostostalu (25:20).

Po dzisiejszym meczu kędzierzyńscy kibice przełknąć muszą kolejną gorzką pigułkę. Częstochowianie, którzy mają ostatnio trochę problemów ze swoją grą, okazali się drużyną wyraźnie lepszą, a siatkarze Mostostalu doznając już siódmej porażki w tym sezonie, niebezpiecznie zaczynają zbliżać się do strefy drużyn walczących o utrzymanie. I chociaż momentami gra zespołu Andrzeja Kubackiego wyglądała całkiem przyzwoicie, to dalej kędzierzyńscy siatkarze mają spore problemy z rozgrywaniem końcówek, skutecznie zamykając sobie drogę do zdobyczy punktowych. Z dobrej strony w dzisiejszym pojedynku zaprezentowała się kędzierzyńska młodzież. Tradycyjnie dobre zawody zagrał Jakub Jarosz, oraz wprowadzony w drugiej partii na przyjęcie Bartosz Kurek.

Wkręt-Met D. AZS Częstochowa – Mostostal-Azoty K–Koźle 3:1

(25:22, 28:30, 25:19, 25:20)

Składy:

Wktęt-Met: Stelmach, Wika, Gierczyński, Szczerbaniuk, Eatherton, Billings, Gacek(l) oraz Woicki, Patucha, Salmon

Mostostal: Oczko, Małecki, Jarosz, Domonik, Nowak, Gromadowski, Mierzejewski(l) oraz Zapletal, Kurek, Serafin, Karzov