Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Gwardia Wrocław – AZS Białystok 1:3

LSK: Gwardia Wrocław – AZS Białystok 1:3

W wyjazdowym meczu 12. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet AZS Pronar Zeto Astwa Białystok pokonał Dialog Gwardię Wrocław 3:1.

Wrocławianki grały całkiem przyzwoicie bez kontuzjowanej Bogusi Barańskiej. Nie wystarczyło to jednak na bardzo silny personalnie AZS, który wyjechał z Orbity z kompletem punktów.

Pierwszy set to bardzo dobra gra Dialogu Gwardii. Znakomite przyjęcie wrocławianek oraz bardzo dobre ataki m.in. Mroczkowskiej i Gomułki pozwoliły na rozpoczęcie meczu od prowadzenia gospodyń 1:0.

W drugiej partii jeszcze skuteczniejsza gra Gwardia, która osiągnęła wysoką przewagę 16:9. Kiedy wydawało się, że w tym secie jedyną niewiadomą jest rozmiar przegranej AZS-u, nagle „obudziła się” Karolina Kosek pociągając za sobą cały zespół przyjezdnych. Pronar Zeto Astwa AZS Białystok dogonił gwardzistki przy stanie 20:20, ostatecznie wygrywając ten dziwny set 25:22.

Rozpędzone podopieczne Mariana Kardasa potwierdziły swą skuteczność również w trzeciej partii. Trener gości miał ułatwione zadanie skoro z ławki rezerwowych w razie potrzeby mógł desygnować do gry Sylwię Pycię, Martę Plutę czy Joannę Szeszko – znakomite zmiany. Każda z tych siatkarek w drużynie wrocławskiej (i nie tylko we wrocławskiej) przebywałaby stale na parkiecie. AZS wygrał tego seta 25:18 potwierdzając przedsezonowe kalkulacje o wysokich możliwościach drużyny ze stolicy Podlasia.

Zespół gospodyń znów zerwał się do walki w czwartej partii. W końcówce seta niewiele brakowało, aby wrocławianki mogły doprowadzić do tie-breaka, ale tak jak tydzień temu w Gdańsku, zabrakło kilku centymetrów w obronie, łutu szczęścia, jeszcze jednej wartościowej zmiany. Choć rezerwowe Dialogu robiły co mogły to AZS Białystok wygrał ten set i cały mecz. Białostoczanki dobrze rozpoczęły cykl gier z zespołami z miejsc 6-10.

Mimo tej porażki Dialog Gwardia utrzymał 7. miejsce w tabeli. Na szczęście wszystko jest jeszcze w rękach zawodniczek trenera Rafała Błaszczyka. Skuteczna gra z Mielcem – za tydzień oraz z Poznaniem – za dwa tygodnie, wystarczy, aby wystąpić w play-off.

Dialog Gwardia Wrocław – AZS Pronar Zeto Astwa Białystok 1:3

(25:23, 22:25, 18:25, 22:25)