Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zapowiedź 12. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet

Zapowiedź 12. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet

Przed nami trzecia kolejka rundy rewanżowej Ligi Siatkówki Kobiet. Na pierwszy plan wysuwają się spotkania Winiar Kalisz z Muszynianką Muszyna oraz Gwardii Wrocław z AZS-em Białystok.

W Pile miejscowa Nafta podejmie Energę Gedanię. Beniaminek, po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Gwardią Wrocław, jest na fali, jednak w starciu z wicemistrzyniami Polski nie powinien mieć większych szans. W pierwszym spotkaniu obu zespołów w Gdańsku padł rezultat 3:0 dla zawodniczek Jerzego Matlaka. Pilanki nie zwykły przegrywać z rywalkami z dolnej części tabeli. Zbliżające się spotkanie nie powinno zatem popsuć ich korzystnego bilansu.

Nafta Piła – Energa Gedania Gdańsk18.02.2007 godz. 11:00

Typ Strefy Siatkówki: 3:1


Na brak emocji nie powinni narzekać kibice w Kaliszu. Trzecie w ubiegłym sezonie Winiary, zmierzą się z aktualnym mistrzem Polski, Muszynianką Muszyna. W 3. kolejce nad Popradem padł rezultat 3:2 dla przyjezdnych, które przegrywały już 0:2. Ekipa Bogdana Serwińskiego będzie z pewnością pałać chęcią rewanżu, jednak przy obecnej dyspozycji kaliszanek „mineralne” nie są faworytkami. Natalia Bamber i jej koleżanki mogą upatrywać swojej szansy w zmęczeniu kaliszanek, które w nie najleszym stylu pożegnały się z rogrywkami Ligi Mistrzyń.

Winiary Kalisz – Muszynianka Fakro Muszyna

17.02.2007 godz. 17:30

Typ Strefy Siatkówki: 3:1


Już dzisiaj w Bydgoszczy odbędzie się mecz pomiędzy Centrostalem a Swarzędzkimi Meblami. Na przestrzeni ostatnich spotkań forma akademiczek wyraźnie zwyżkuje, jednak w spotkaniach z faworytami ligi udaje się im urywać tylko pojedyncze sety (z wyjątkiem meczu w Muszynie). Nie inaczej powinno być w Bydgoszczy. Centrostal, po porażce z BKS Aluprof, wyraźnie „przyspieszył”, więc przyjezdnym będzie bardzo ciężko zrewanżować się za porażkę 0:3 na własnym parkiecie, w pierwszej rundzie.

Centrostal Focus Park Bydgoszcz – IDM Swarzędzkie Meble AZS AWF Poznań

16.02.2007 godz. 18:00

Typ Strefy Siatkówki: 3:1


Do Bielska-Białej zawita 8. w ligowej tabeli Stal Mielec. Spotkanie nie budziłoby większych emocji, gdyby nie fakt, że w pierwszym meczu obu ekip doszło do sensacji. Wracające z turnieju Pucharu Top Teams w Baranowiczach bielszczanki, uległy podopiecznym Jacka Wiśniewskiego w czterech setach. Tym razem rezultat powinien być zgoła odmienny. Gospodynie podkreślają, że Stal zagrała poprzednio znakomity mecz szczególnie w zagrywce i ataku. Wiele czynników miało wpływ na to, że nie mogły się oprzeć jej naporowi. Tym razem normalny cykl przygotowań powinien zapewnić bielszczankom kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.

BKS Aluprof Bielsko-Biała – Stal Mielec

17.02.2007 godz. 17:00

Typ Strefy Siatkówki: 3:0


Bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie we wrocławskiej Orbicie. Gwardia, po ubiegłotygodniowej porażce w Gdańsku, znalazła się w ciężkiej sytuacji. W przypadku zwycięstwa ostatni w tabeli Pronar zrówna się z nią punktami. W pierwszej rundzie oba zespoły stoczyły ze sobą bardzo zacięty bój, zakończony dopiero w tie-breaku na korzyść podopiecznych Rafała Błaszczyka. Jak będzie tym razem? Faworytkami meczu są z pewnością akademiczki, które w ostatnim czasie rozegrały kilka dobrych spotkań z ligową czołówką, jednak za każdym razem nie były w stanie wywalczyć żadnych punktów.

Dialog Gwardia Wrocław – Pronar Zeto Astwa AZS Białystok

17.02.2007 godz. 17:00

Typ Strefy Siatkówki: 2:3

Zobacz również:

Wyniki oraz tabela Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved