Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > UMKS Łańcut jedzie do Bełchatowa po punkty

UMKS Łańcut jedzie do Bełchatowa po punkty

W pierwszej rundzie łańcucianki urwały ekipie z Bełchatowa tylko jednego seta, przegrywając z nią we własnej hali 1-3. Aby w sobotę nie wracać do domu z pustymi rękoma podopieczne trenera Murdzy będą musiały ugrać co najmniej 2 sety.

Nie wolno patrzeć na to z kim się gra. W każdym meczu trzeba walczyć na całego, w każdym trzeba dać z siebie wszystko. Z takim nastawieniem jedziemy też do Bełchatowa. Jedziemy aby powalczyć – zapowiada przed sobotnią konfrontacją z bełchatowską Skrą, trener siatkarek UMKS-u Łańcut, Roman Murdza .

Podopieczne trenera Romana Murdzy w środowej kolejce, w meczu z TPS Rumia, mówiąc delikatnie nie popisały się. – Zaraz po zakończeniu meczu z Rumią oglądnąłem jego zapis na kasecie video. Można mieć sporo uwag do zespołu. W każdym elemencie coś nam brakowało, coś szwankowało – nie ukrywa trener Murdza. – W całym meczu przeciwnik podarował nam po błędach własnych tylko 17 punktów, a my… aż 45. To już mówi samo za siebie. Pewnym usprawiedliwieniem dla nas może być fakt, że Paula Rauch jest chora, i nie była tak skuteczna jak tego oczekiwaliśmy. Jak na złość większość piłek była grana właśnie na nią. Nie mam zbyt długiej i mocnej ławki rezerwowych. Nie mogę więc robić zbyt częstych roszad. Nie mam po prostu pola manewru. Jak wypadnie ze składu jakaś zawodniczka to zaczyna się dramat.

UMKS nie może spać spokojnie. Cały czas walczy o ligowy byt. Po piętach depczą mu ekipy Chemika Police, TPS Rumia i Legionovii, które zapowiadają, że nie odpuszczą do samego końca. – Nie mamy zbyt komfortowej sytuacji. Cały czas walczymy o utrzymanie się w lidze i cały czas patrzymy na to co dzieje się za naszymi plecami – kontynuuje Murdza. – Nie mamy wyjścia. W każdym meczu i z każdym musimy grać najlepiej jak potrafimy, walczyć o każdy punkt, każdy set. Tak samo musimy zagrać w sobotę w Bełchatowie. Skra to przeciwnik z górnej półki. To dodatkowy dla nas bodziec. Zawsze grało nam się dobrze z zespołami silnymi. Mam nadzieję, że teraz też tak będzie. Chcielibyśmy coś przywieźć z sobotniej wyprawy – kończy szkoleniowiec UMKS-u.

źródło: Super Nowości