Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Józefacki: Najważniejsza koncentracja

Tomasz Józefacki: Najważniejsza koncentracja

- Jesteśmy gotowi na bardzo ciężką rywalizację w każdym spotkaniu i zdajemy sobie sprawę, że każdy rywal zechce urwać nam punkty - mówi Tomasz Józefacki, atakujący Asseco Resovii.

Po serii meczów z czołówką PLS, teraz przed wami wyjazdowy pojedynek w Warszawie z Politechniką, która spisuje się jak na razie poniżej oczekiwań.

Wydaje mi się, że będzie to jeden z trudniejszych przeciwników, którzy się nam teraz trafiają w najbliższej serii meczów. Politechnika już weszła w sezon i mimo, że nadal nie zachwyca na pewno będzie groźna. Są w jakiś sposób osłabieni, nie zagra Siebcek, nie wiadomo czy będzie gotowy do walki Chudik, ale te ich problemy kadrowe nie powinny nas uśpić. Musimy grać swoje, a wówczas nie powinno być źle.Jak uważasz co będzie najważniejsze w konfrontacji z Politechniką?

Przede wszystkim koncentracja i odpowiednie podejście do tego meczu. Musimy nastawić się na grę na pełnym zaangażowaniu i tak walczyć jak to było w pojedynkach z czołówką PLS. Właśnie te mecze pokazały, że naprawdę posiadamy spore umiejętności i wydaje mi się, że w Warszawie powinniśmy wygrać przy normalnej naszej dyspozycji. Musimy wyzbyć się myślenia, że skoro wygrywaliśmy i punktowaliśmy z faworytami to teraz będzie już łatwo. Trzeba być maksymalnie skoncentrowanym, a wówczas powinniśmy zdobyć komplet punktów.

Czyli do Warszawy jedziecie z zamiarem wywalczenie kompletu punktów?

Tak, bo jeśli chcemy grać w fazie play-off z jak najlepszej pozycji to musimy tam wygrać za 3 pkt. Istnieje nawet szansa na zajęcie trzeciego miejsca po I etapie rozgrywek wiec należy zrobić wszystko aby ją wykorzystać. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to jednak takie proste, bo musimy wygrywać teraz wszystko jak leci, a później w meczach z czołówką też przynajmniej punktować. Piątego miejsca możemy być już pewni bo tylko jakiś kataklizm mógłby go nas pozbawić. Na pewno mamy o co walczyć, bo gra z 3 miejsca w fazie play-off to świetna sprawa. Uważam, że przy maksymalnym zaangażowaniu stać nas na taki wynik.

W II rundzie nie będzie chyba już tak łatwo o punkty, bo każdy będzie chciał sprawić psikusa rewelacji rozgrywek jaka jesteście?

Jesteśmy przygotowani na ciężką walkę w każdym meczu i zdajemy sobie sprawę, że każdy rywal będzie chciał urwać nam punkty. Po dobrej I rundzie musimy sobie poradzić z tą ciążącą na nas presją.

Ostatni pojedynek z AZS-em Częstochowa pokazał, że forma Tomka Józefackiego znów idzie w górę.

Wydaje mi się, że nie jest jeszcze idealna ale jest już stabilna. Po tym ostatnim małym kryzysie jestem już coraz bardziej skuteczniejszy. W kolejnych meczach nie powinno być źle. Musze trochę poprawić grę blokiem i w obronie. Zagrywka jest w miarę stabilna, tylko przydało by się zdobywać punkty bezpośrednio w tym elemencie, bo to wpływa na morale zespołu, a jest dołujące dla przeciwnika.

Rozmawiał Rafał Myśliwiec – Super Nowości

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved