Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mostostal chce zdobyć choć seta

Mostostal chce zdobyć choć seta

Kędzierzynianie grają z Wkręt-Metem o punkty i "twarz" po wpadkach z BOT Skrą oraz z Olsztynem. - Zawodnicy wiedzą, o co grają, nie straszę ich karami ani nie zachęcam premiami - mówi prezes Kazimierz Pietrzyk.

Muszą zagrać dobry mecz i przywieźć choć punkty, by się przełamać po porażkach – dodaje prezes Mostostalu Azotowy Kędzierzyn-Koźle. Jego zespół przegrał w trzech setach i z Bełchatowem, i Olsztynem, na dodatek jego zawodnicy potrafili roztrwonić nawet ośmiopunktowe przewagi w poszczególnych setach.

Nikt nie może nam pomóc, my sami musimy sobie pomóc, wygrywając sety i zdobywając punkty – przyznaje Marcin Nowak, środkowy Mostostalu, przez lata gracz Częstochowy. Spod Jasnej Góry trafił kilka tygodni temu do Kędzierzyna także rozgrywający Jakub Oczko.Częstochowianie zagrają ponownie bez libero Piotra Gacka, który od dłuższego czasu nie może sobie poradzić z chorobą. Po tygodniu leczenia wystąpił przeciwko warszawskiej Politechnice, ale kilka dni później wrócił do łóżka. Jego występ w sobotę jest wykluczony. – U Piotra nastąpił nawrót choroby. Był osłabiony i znowu coś mu się przyplątało – wyjaśnia drugi trener Wkręt-Metu Radosław Panas. – Decyzja lekarza była taka, że musi przerwać treningi. Bo – rzeczywiście – lepiej, żeby teraz dobrze się wyleczył, niż potem miesiąc leżał w łóżku. Po tygodniu przerwy czuje się coraz lepiej. W poniedziałek powinien już wznowić treningi.

Gacka w trzecim kolejnym meczu zastąpi Riley Salmon. Amerykanin ostatnio również nie był w pełni sił (bolało go kolano), ale jako libero radził sobie z powodzeniem. Pozostali zawodnicy Wkręt-Metu uporali się już z chorobami. Jedynie Krzysztof Gierczyński bierze antybiotyki w związku z zapaleniem zatok.

Dolegliwości Salmona to drobna sprawa, która nie grozi niczym poważnym – dodaje Panas. – Każdy siatkarz, który pograł kilka lat, coś tam odczuwa. On dobrze wypada na pozycji libero, problem w tym, że brakuje nam człowieka na zmianę. Ale skoro poradziliśmy sobie w Rzeszowie, to Kędzierzynowi też damy radę. Po dwóch ostatnich zwycięstwach nastroje się poprawiły. Drużyna dobrze zareagowała na porażkę z Politechniką, zamierzamy kontynuować serię zwycięstw – podkreśla Panas.

Mecz AZS Częstochowa – Mostostal odbędzie się w sobotę o godz. 17:00.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved