Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Centrostal pokonał AZS AWF Poznań

LSK: Centrostal pokonał AZS AWF Poznań

Za wolno rozkręcały sie poznanianki w Bydgoszczy. Gdy udało im się wreszcie nawiązać wyrównana walkę, mecz dobiegł końca. Po dwóch setach znacznej przewagi, w trzecim gospodynie wygrały tylko 25:23.

Centrostal Focus Park Bydgoszcz zgodnie z przewidywaniami gładko w 3 setach pokonał akademiczki z Poznania. Tylko w ostatniej partii poznanianki postraszyły trochę zespół gospodyń.

Drużyna prowadzona przez byłego szkoleniowca rezerw Pałacu przyjechała w optymistycznych nastrojach wszak w tym sezonie jego podopieczne potrafiły wygrać z Naftą Gaz Piła i Muszynianka Fakro Muszyna, nie straszny miał być im nawet Centrostal, parkiet zweryfikował jednak ambitne założenie meczowe AZS. Pierwsza partia była bardzo zacięta, jak zwykle bydgoszczanki grały bardzo zespołowo jednak nie do końca starczyło to na akademiczki(5:3, 14:14) . Następnie miejscowe odskoczyły na trzy punkty, jednak po atakach Wellny i Czerwińskiej wynik seta znów był sprawą „otwartą”. Na tym jednak skończyła się walka w tej odsłonie pojedynku, po zagrywkach Agnieszki Śrutowskiej to gospodynie znów odskoczyły na bezpieczną przewagę. W ataku brylowała Karolina Ciaszkiewicz, a dokładne przyjęcie pozwalało na wykonywanie skutecznych ataków. Ostatecznie pierwsza partia padła łupem Bydgoszczanek które oddały tylko 19 punktów rywalkom.

Od mocnego uderzenia rozpoczęły drugiego seta gospodynie. Podopieczne Piotra Makowskiego dzięki przede wszystkim skutecznej grze Doroty Ściurki oraz bułgarskiej środkowej Iliany Goczewej objęły prowadzenie 4:0 a na przerwę techniczną schodziły prowadząc aż 8:3. Kolejne dwa „oczka” również padły łupem podopiecznych Piotra Makowskiego, ale od tego momentu w bydgoskiej machinie zaczęło dziać się coś niedobrego. Dzięki między innymi dobrym zagrywką Marty Czerwińskiej przewaga pałacanek zmalała do dwóch punktów (13:11). To było jednak wszystko na co stać Poznanianki przewaga gospodyń w dalszej części partii nie podlegała dyskusji 25:17 i stan meczu 2:0 dla Centrostalu.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od znakomitej grze w bloku miejscowych zawodniczek, które objęły prowadzenie 4:0. Później jednak bardzo dobrze zaczęła prezentować się Małgorzata Cieśła i znów można było obserwować wyrównaną walkę (6:5). Wszystko mogło zmienić się przy stanie po 11, wtedy błąd popełniła Kuligowska i dość nieoczekiwanie Poznanianki wyszły na jednopunktowe prowadzenie. W końcówce jednak to Bydgoszczanki nadawały to rywalizacji i zwyciężyły do 23.

Mecz odbywał się w dość nietypowym terminie ponieważ już dziś w hali łuczniczka odbędzie się impreza Entrance w tygodniu zaś miejsce tam będą miały targi. Z tego powodu podopieczne Piotra Makowskiego wybierają się do pod bydgoskiego Solca Kujawskiego przygotowywać się do bardzo trudnych pojedynków z Muszynianka Muszyna, Naftą Piła i Winiarami Kalisz. Czy doping bydgoskich fanów którzy wybierają się jak zwykle na mecz wyjazdowy pomoże Centrostalowi w odniesieniu kolejnego zwycięstwa a aktualnym jeszcze mistrzem Polski przekonamy się niebawem. AZS w następnej kolejce zmierzy się zaś z kolejnym ligowym potentatem Stalą Bielsko Biała.

Centrostal/Focus Park Bydgoszcz – AZS AWF Poznań 3:0

(25:19, 25:17, 25:23)