Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Zdobyć Olimpię

II liga mężczyzn: Zdobyć Olimpię

Przed nami ostatnia kolejka rundy zasadniczej II ligi mężczyzn. Wyjaśni się, kto i z jakiej pozycji przystąpi do fazy play-off. W Sulęcinie zobaczymy mecz kolejki - lider Olimpia podejmie 3. w tabeli AZS UAM Poznań.

Oba zespoły są prowadzone przez grających trenerów. Drużyną z Sulęcina dyryguje doświadczony rozgrywający Jerzy Boguta. W zespole poznańskim stanowisko grającego trenera pełni skrzydłowy Damian Lisiecki. Na tym kończą się analogie pomiędzy tymi zespołami. Sulęcin, jako najmniejszy ośrodek siatkarski w tej grupie od początku sezonu głośno mówił, że chce po roku przerwy znowu zagrać w gronie pierwszoligowców. Poznań, jako największe miasto, miał za zadanie utrzymać drugą ligę w swoim debiutanckim sezonie na parkietach tej klasy rozgrywkowej.

Olimpia jest na jak najlepszej drodze do ponownego awansu. Wiadomo już, że bez względu na wynik sobotniego spotkania, zajmie po rundzie zasadniczej pierwsze miejsce. Co prawda droga do awansu jeszcze daleka (play-off, a potem ewentualne baraże ze zwycięzcą IV grupy), ale pierwszy krok został już osiągnięty. W związku z tym, nie wiadomo czy trener Boguta zdecyduje się na wypuszczenie podstawowego składu w tym spotkaniu.Poznaniacy walczą jeszcze o drugą pozycję, ale jej zdobycie trzeba będzie nazwać mianem niespodzianki. Tak należy bowiem rozpatrywać ewentualne pokonanie lidera na jego boisku oraz porażkę GTS-u Gdańsk na własnym parkiecie z Ikarem Legnica. Jeśli zostaną spełnione te dwa warunki, drugie miejsce, a zarazem odpoczynek w pierwszej rundzie play-off staną się faktem. I choć wydaje się to mało realne, to trzeba przypomnieć, że w sporcie wszystko jest możliwe. Lecz jeśli poznaniacy wyjdą na boisko z taką samą wiarą w zwycięstwo, jak w meczu u siebie (przegrali z Olimpią po dramatycznym tie-breaku 21-23), to mogą sobie i swoim kibicom sprawić ogromny prezent na zakończenie rundy zasadniczej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved