Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Gdańskie wicemistrzynie grupy 1 w II lidze kobiet

Gdańskie wicemistrzynie grupy 1 w II lidze kobiet

Siatkarki Energi Gedania II zajęły drugie miejsce w rozgrywkach grupy 1 II ligi. W ostatnim spotkaniu sezonu gdańszczanki pokonały na wyjeździe Naftę Gaz II Piła 3:0.

Podopieczne Witolda Jagły zgromadziły 42 punkty w sezonie zasadniczym. Lepsze o dwa punkty były torunianki z Budowlnych – one zajęły pierwsze, a gdańszczanki drugie miejsce w tabeli przed fazą play-off.

Pilanki i gdańszczanki o cztery dni wcześniej zakończyły rozgrywki II-ligowe niż wskazywałby na to związkowy terminarz. W weekend obie drużyny startują w półfinałach mistrzostw Polski juniorek, zatem w seniorskiej rywalizacji zmierzyły się już we wtorek. Gedanistki miały jeszcze cień szansy na wygranie grupy, ale dobre informacje nie nadeszły z Sulechowa. Outsider nie pokrzyżował planów lidera. Zawisza uległ u siebie Budowlanym 0:3 (25:22, 25:22, 25:14) i tym samym torunianki zapewniły sobie pierwsze miejsce.

W Pile, w inauguracyjnym secie, wyrównana walka trwała do wyniku 16:16. Potem rywalki uciekły na 22:18. Przy taktycznej zagrywce Magdaleny Lenz Nafta pomyliła się trzy razy oraz nie obroniła się przed atakami Tamary Kaliszuk i Karoliny Suwińskiej. W drugim secie historia się powtórzyła. Tym razem gospodynie prowadziły 17:13. Jednak przy zagrywce Aleksandry Pasznik gedanistki zdobyły sześć punktów. Trzykrotnie w tym okresie skutecznie atakowała Joanna Kocemba. – Dla tej ostatniej był to najlepszy występ w II lidze. W końcówce seta dobrze w ataku zagrały Kaszliszuk i Lenz. W trzeciej części gry byliśmy już lepszym zespołem w każdym elemencie gry – podkreślił trener Jagła.

Nafta Gaz II Piła – Energa Gedania II Gdańsk 3:0

(25:22, 25:22, 25:14)

Energa Gedania II: Pasznik (zdobyła 5 punktów), Kaliszuk (15), Lenz (8), Rzepnikowska (3), Szymańska (4), Kocemba (8), Durajczyk (libero) oraz Obłońska, Suwińska (5)

źródło: energa-gedania.pl