Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Winiary odpadły z rogrywek Ligi Mistrzyń

Winiary odpadły z rogrywek Ligi Mistrzyń

Porażką 1:3 zakończył się pojedynek rewanżowy pomiędzy RC Cannes a Winiarami Kalisz. Kaliskie siatkarki pożegnały się zatem z tegoroczną edycją rozgrywek Ligi Mistrzyń.

Spotkanie rozpoczęło się niezbyt udanie dla kaliszanek. Ataki Evy Yanevy i Olgi Tocko oraz gra blokiem Jeleny Lozancic i Alexandry Fominy dały sporą przewagę na pierwszej przerwie technicznej gościom (3:8). Gospodynie nie spuszczały głowy i walczyły. Akcje Anny Barańskiej, Eleonory Dziękiewicz i Terezy Matuszkovej zmniejszyły przewagę i doprowadziły do remisu (11:11). Skuteczny atak Lozancic oraz precyzyjny blok Tocko pozwoliły podopiecznym Yana Fanga odskoczyć na dwa „oczka”. Od stanu po 11 aż do drugiej przerwy technicznej na boisku dominowały zawodniczki przyjezdne (11:16). Po przerwie przypomniała o sobie Anna Barańska, która najpierw mocno zaatakowała, a następnie dołożyła punkt z zagrywki. Czteropunktowa przewaga utrzymywała się do decydującej części seta (16:20). Zmobilizowane zawodniczki Winiar wygrały kilka kolejnych piłek i doprowadziły do zasłużonego remisu, dzięki skutecznej grze Ani Barańskiej, Terezy Matuszkovej, oraz Milady Spalovej. Koniec tej partii to bardzo emocjonujące widowisko dla kibiców i spore nerwy, walka toczyła się punkt za punkt. Więcej zimnej krwi zachowały jednak mistrzynie Francji i wygrały seta (25:27).

Początek drugiej partii to kilka niewymuszonych błędów po stronie gospodyń, i szczelny blok gości. Taka gra spowodowała wysoką stratę punktową kaliszanek (3:8). Grę kaliszanek ciągnęła kapitana Anna Barańska, której skuteczne akcje zmniejszyły straty (8:11). Po stronie gości bardzo dobrze spisywały się Eva Yaneva oraz Olga Tocko. Obie te zawodniczki były nie do zatrzymania przez podopieczne Igora Prielożnego. Nieliczne ataki Terezy Matuszkovej to za mało na dobrze dysponowane przeciwniczki. Druga przerwa techniczna przy stanie (10:16) mówiła sama za siebie. Dalsza część seta to popis Tocko, Yakovlevej i Lozancic z Cannes. Kaliszanki nie złożyły broni w tej partii i walczyły o każdą piłkę. Punkt z zagrywki dołożyła Anna Barańska. Podobnie jak w pierwszym secie niezawodne były Matuszkova, Dziękiewicz oraz Milada Spalova. Partię zakończyła w swoim stylu Olga Tocko (19:25).

Mimo porażki w dwóch poprzednich setach zawodniczki z Grodu nad Prosną zaczęły grać jak z nut. Bardzo dobrze atakowała Tereza Matuszkova, a blokiem popisywała się Eleonora Dziękiewicz i Izabela Żebrowska. Na pierwszą przerwę techniczną obie drużyny schodziły przy stanie (8:2) dla gospodyń. Nikt się nie spodziewał takiego obrotu spraw. Podrażnione siatkarki z Francjii zaczęły mozolnie odrabiać straty, dzięki postawie Tocko oraz Victorii Ravvy. Jak zawsze bardzo efektownie atakowała Anna Barańska i to właśnie po jej akcji nastał czas drugiej przerwy technicznej (16:14). Koniec tej partii należał do dwóch Czeszek reprezentujących barwy Winiar. Krótkie piłki Milady Spalovej były nie do zatrzymania przez rywalki. Trzy błędy kaliszanek pod koniec tego seta zmniejszyły przewagę do dwóch „oczek”. Kropkę nad „i” postawiła Tereza Matuszkova, która bardzo mocno zaatakowała z prawego skrzydła. Stan meczu (1:2) dla RC Cannes.

Kolejna odsłona rozpoczęła się pod dyktando gości. Błędy w ataku i zagrywce kaliszanek budowały przewagę przeciwniczkom. Skuteczny blok Ani Barańskiej dał Winiarom piąty punkt i zmniejszył straty do dwóch „oczek”. Pierwsza przerwa techniczna rozpoczęłą się przy stanie 5:8. Kilka kacji później zbyt pewne siebie podopieczne Yana Fanga zaczęły popełniać błędy. W aut atakowała Lozancic, a z zagrywką nie mogła się wstrzelić Yakovlyeva. Mimo to gospodynie nie zdołały odrobić wszystkich strat. Nieudany serw Terezy Matuszkovej zakończył seta (17:25) jak i całe spotkanie.

Winiary Kalisz – RC Cannes 1:3

(25:27, 19:25, 25:21, 17:25)

W pierwszym spotkaniu: RC Cannes – Winiary Kalisz 3:0

awans do II rundy:RC Cannes

Winiary: Godos, Woźniakowska, Dziękiewcz, Matuszkova, Spalova, Barańska, Sawicka (libero) oraz Owczynnikowa, Żebrowska.

RC Cannes: Mendes Rodrigues, Lozancić, Poleszczuk, Janewa, Toćko, Fomina, Filipowa (libero) oraz Ravva, Jakowlewa.