Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Gwardia kontra Jadar, mecz za sześć punktów

PLS: Gwardia kontra Jadar, mecz za sześć punktów

EnergiaPro Gwardia Wrocław zagra z Jadarem Sport Radom. Jeżeli wygra za trzy punkty, praktycznie zapewni sobie utrzymanie w PLS-ie. Radom nie zamierza jednak odpuszczać.

Wierzę w sukces, bo tego spotkania przegrać nam nie wolno. Chcemy wygrać za trzy punkty – zapowiada Jarosław Macionczyk, kapitan Jadaru.

Gwardziści stoją przed niepowtarzalną szansą na awans do pierwszej ósemki fazy play-off, co przed sezonem było ich marzeniem. Delecta Bydgoszcz z czterema punktami jest już raczej skazana na grę o miejsca 9-10. Miejsce w bezpiecznej strefie może jeszcze odebrać wrocławianom Jadar Radom. Jeśli jednak zespół Jacka Grabowskiego wygra za trzy punkty (3:0 bądź 3:1), wówczas zwiększy dystans nad swoim najgroźniejszym rywalem do sześciu oczek. To raczej zapewni Gwardii utrzymanie w PLS, bo w kolejnych meczach trudno zakładać, by Jadar bądź nasz zespół urwały punkty czołówce PLS. A przed wrocławianami jeszcze spotkania z Mostostalem (Wrocław) i Delectą (Bydgoszcz), w nich również można pokusić się o punkty.Dlatego dzisiejszy mecz urasta do miana kluczowej konfrontacji. W Radomiu również bardzo poważnie traktują potyczkę z Gwardią. W ostatnich dniach nowym trenerem koordynatorem Jadaru został Jacek Skrok, który ma pomóc drużynie w decydującej fazie PLS. Pierwszym trenerem nadal pozostanie jednak Dariusz Luks. Jadar ma też nowego kapitana, którym został rozgrywający Jarosław Macionczyk (zastąpił Macieja Pawlińskiego). – W przedsezonowych przewidywaniach pojawiały się wersje optymistyczne, w których Jadar lokowano na pozycji pięć, sześć. Ja forsowałem linię bezpiecznej pozycji, nawet jeśli miałoby to być ósme miejsce – przyznaje Macionczyk. – W przeszłości rywalizowałem już w barażach i wiem, jak ciężko się gra w tej fazie rozgrywek. Nie wyobrażam jednak sobie, aby zespół spadł poniżej ósmego miejsca w tabeli i grał o utrzymanie. Meczem z Gwardią żyjemy już od poniedziałku. Wierzę w sukces, bo tego spotkania przegrać nam nie wolno. Chcemy wygrać za trzy punkty – zapowiada rozgrywający Jadaru. Najgroźniejszą bronią Jadaru jest zagrywka oraz przyjęcie. W ostatnim meczu radomian w Bełchatowie (porażka 0:3).

Liderem skuteczności w zdobywaniu punktów dla Jadaru jest Sebastian Pęcherz, ale w Bełchatowie tuż za nim był Dallas Sonnias. Oni mogą sprawić Gwardii najwięcej problemów. Jeśli jednak nasi zagrają z podobnym zaangażowaniem jak w meczu z Politechniką AZS-em, wówczas są w stanie wygrać za trzy punkty. Początek meczu EnergiiPro Gwardii Wrocław z Jadarem Radom dzisiaj w hali Orbita o godz. 17.

Uwaga kibice Pierwszych 1000 osób, które kupią bilety na dzisiejszy mecz (kasy hali Orbita będą czynne od godz. 15), spotkanie z BOT-em Skrą Bełchatów (10 marca) obejrzy za jedyne 5 zł (warunkiem jest zachowanie biletu z meczu z Jadarem).

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved