Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Centrostal/Focus Park gra z AZS AWF Poznań

LSK: Centrostal/Focus Park gra z AZS AWF Poznań

Pierwszy był Pronar Zeto Białystok, druga - Stal Mielec, w piątek trzecimi rywalkami Centrostalu/Focus Park w rewanżowej rundzie ekstraklasy pań, będą poznańskie akademiczki.

Początek rewanżów stoi więc dla bydgoszczanek pod znakiem pojedynków z zespołami zajmującymi ostatnie miejsca w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet – Ale to wcale nie znaczy, że to słabe drużyny. Szanujemy każdego przeciwnika – mówi Piotr Makowski, szkoleniowiec Centrostalu/Focus Park.

Makowski ma rację, co najlepiej pokazało spotkanie z białostoczankami. To ostatnia drużyna ekstraklasy, a zwycięstwo 3:1 przyszło bydgoszczankom z ogromnym trudem. Naprawdę niewiele brakowało, żeby trzeba było grać tie-break, co skończyłoby się stratą punktów.A te są szalenie ważne. Zadaniem bydgoszczanek jest wygrać wszystkie mecze z ekipami zajmującymi lokaty od 6 do 10 w stosunku 3:0 lub 3:1 – to oznacza bowiem maksymalną zdobycz – trzy punkty dopisane do tabeli dla Centrostalu/Focus Park. Celem jest bowiem jak najwyższa pozycja po rundzie zasadniczej, przed decydującą o wszystkim fazą play-off (na razie bydgoszczanki zajmują trzecie miejsce). Aby to uczynić, nie można uronić żadnego oczka w spotkaniach z grupą słabszych zespołów i walczyć potem o jak najlepsze wyniki z tymi, z czołowej piątki.

Trzeba uważać na poznanianki, bo przecież popisały się ostatnio zwycięstwem z Muszynianką. To rzetelna drużyna – ostrzega Makowski. Przypomnijmy, że AZS AWF pokonał mistrzynie Polski 3:2 i to na dodatek w ich hali. To jednak z największych sensacji tego sezonu. Dlatego bydgoszczanki pilnie przygotowują się do dzisiejszego spotkania z przedostatnią ekipą LSK. Wczoraj jednak oglądały nagranie swojego, nieudanego meczu z Winiarami Kalisz – Należy eliminować błędy popełnione wcześniej. A można poprawić się w każdym elemencie gry: przyjęciu, zagrywce, obronie, bloku. Jest czas na ich doskonalenie – wyjaśnia szkoleniowiec Centrostalu/Focus Park.

Na szczęście też wszystkie bydgoskie siatkarki są już zdrowe. Dziś po drugiej stronie siatki spotkają swe dawne koleżanki z zespołu. Rozgrywającą AZS AWF jest przecież Irina Archangielska, którą najlepiej zna Ewa Kowalkowska, a przed tym sezonem poznański klub zasiliła wychowanka Pałacu Joanna Frąckowiak.

Początek meczu AZS AWF Poznań w hali Łuczniczka o 17.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved