Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Katarzyna Skowrońska: Mogę poświęcić swój czas i prywatność

Katarzyna Skowrońska: Mogę poświęcić swój czas i prywatność

Siatkarki Nafty Piła będą miały dziś okazję do rehabilitacji za dotkliwą porażkę w Pucharze CEV z Asystelem Novara. Włoski zespół przyjechał do Polski bez kilku podstawowych zawodniczek. Do Piły przyjechała Katarzyna Skowrońska, która jak przyznała, wróciła do tego miasta z sentymentem.

Środkowa Asystelu przez dwa sezony broniła barw Nafty. – Pożegnałam się z klubem w cywilizowany sposób. Miło wrócić na stare śmieci. Miasto się nie zmienia, ale zespół – owszem – powiedziała Skowrońska.

Trener klubowy Skowrońskiej Alessandro Chiappini jest kandydatem na trenera reprezentacji Polski. – Jest tym bardzo przejęty. Nie uważa się za faworyta konkursu. Wiem, że jest w dość trudnej sytuacji, bo gramy znakomicie w lidze włoskiej (Asystel wygrał wszystkie 11 dotychczasowych spotkań i pewnie prowadzi w tabeli – przyp. red.). Jeśli odniesiemy wielki sukces, czy będzie miał siłę odejść w takim momencie? Powtarza jednak, że prowadzenie reprezentacji to marzenie każdego trenera – podkreślił popularny „Skowronek”.Największym faworytem do objęcia posady selekcjonera dwukrotnych mistrzyń Europy jest rodak Chiappiniego Marco Bonitta, który doprowadził Włoszki do mistrzostwa świata.

Dla Włoszek był twardy, traktował je różnie. Stosował ostre zasady, był nieustępliwy. Ale być może dlatego, że znał je jako nastolatki, wprowadził do wielkiej siatkówki i nie mogły mu się sprzeciwić. Czy z nami postępowałby tak samo? Nie wiem. Na pewno jest bardzo dobrym trenerem. Jeśli jego osoba gwarantowałaby nam awans do igrzysk, byłabym w stanie poświęcić swój czas, prywatność i respektować ostre zasady – zakończyła Skowrońska.

źródło: interia.pl, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved