Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Sokół Chorzów rozgromił Start Łódź

I liga: Sokół Chorzów rozgromił Start Łódź

Niecałą godzinę trwał pojedynek w Chorzowie pomiędzy tamtejszym Sokołem, a ostatnim w tabeli Startem Łódź. Gospodynie wygrały gładko 3:0 i powróciły na trzecie miejsce w tabeli I ligi kobiet.

Już od początku seta pierwszego gospodynie uzyskały wyraźną przewagę. Przy stanie 4:0 o pierwszą przerwę dla swojego zespołu poprosił trener łodzkiej drużyny. Na niewiele jednak to się zdało. Chorzowianki zdobywały punkt za punktem, a zawodniczki przyjezdne dalej popełniały sporo błędów zarówno w obronie jak i przy siatce. Przewaga była już na tyle duża iż pod koniec pierwszej partii na boisku za Agnieszkę Starzyk pojawiła sie Katarzyna Gołda . Set skończył się wygraną gospodyń 25:12.

Druga odsłona meczu wyglądała podobnie jak poprzednia. Od początku znów wyraźnie przeważały gospodynie. Skuteczne ataki Kasi Gołdy, Moniki Konsek i Magdy Fedorów powodowały iż chorzowianki znów zaczęły odjeżdżać rywalkom. Ostatnia piłka w tym secie podobnie jak i w poprzednim należała do przyjezdnych. Autowy atak łodzianek i set skończył sie wygraną Sokoła 25:14.

Trzecia partia niczym nie odbiegała od poprzednich. Od początku dominowały gospodynie choć tym razem ta przewaga nie była tak duża jak w secie pierwszym i drugim. Ataki łodzianek raz po raz kąsały obronę gospodyń. Jednak na niewiele to się zdało. Setbola i meczbola zdobywa pięknym i mocnym atakiem kapitan drużyny Monika Konsek .

Mecz był nudny. Sokół dominował w zasadzie w każdym elemencie. Dobrze funkcjonował środek i skrzydła. Nie zawiodła również obrona. Łodzianki niczym nie zaskoczyły. Grały słabo przy siatce i popełniały zbyt dużo błędów. Jedynie Karolina Sowała próbowała raz po raz spustoszyć obronę gospodyń. Jednak nie miała oparcia w koleżankach z zespołu.

Sokół wygrał zasłużenie i zdobył ważne trzy punkty. Porażka Skry w Ostrowcu Świętokrzyskim i Piasta w Legionowie pozwoliły zespołowi z Chorzowa powrócić na trzecie miejsce w tabeli. Już w sobotę 21 kolejka spotkań. Sokół odpoczywa gdyż mecz z SMS Sosnowiec został przełożony na 21.02, natomiast Start podejmie na własnej hali akademiczki z Częstochowy.

SCS Sokół Chorzów – Start Łódź 3:0

(25:12; 25:14; 25:17)

Sokół: Kaczmarek, Konsek, Fedorów, Starzyk, Wysocka, Furtak, Settnik(l) – Gołda

Start: A.Chojnacka, Pomykacz, Głowacka, Sowała, Kamińska, Świątczak, O.Chojnacka(l) – Brzostek