Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga kobiet: Chemik za słaby na Wisłę

I liga kobiet: Chemik za słaby na Wisłę

fot. archiwum

Nie udało się zespołowi z Polic sprawić niespodzianki na parkiecie liderek I ligi, Wisły Enion. "Biała Gwiazda" zwyciężyła, choć siatkarki Chemika wcale nie oddały meczu bez walki.

Co więcej, przyjezdne rozpoczęły spotkanie z dużym animuszem, na początku spotkania prowadząc 6:2. Nie pomógł czas wzięty przez trenera Litwina , bowiem strata nie została zniwelowana (5:11). Główną przyczyną był słabo spisujący się blok, który jednak z biegiem czasu funkcjonował coraz lepiej. Gdy na zagrywce pojawiła się Magdalena Śliwa , dystans powoli zaczął się zmniejszać, a Wisła niebawem wyszła na prowadzanie (17:16). Do stanu 20:20 trwała jeszcze rywalizacja punkt za punkt, lecz doskonała końcówka gospodyń dała im wygraną 25:20.

 

Podobny przebieg miał drugi set, jednak o wiele lepiej prezentował się już krakowski blok. Była to zdecydowanie najbardziej wyrównana część meczu, a rezultat ciągle oscylował w granicach remisu (9:9), (16:16). W miejscowym zespole bardzo korzystnie prezentowały się Magdalena Piątek oraz Katarzyna Mróz . Natomiast najważniejszym momentem tego seta była "kiwka" Śliwy, po niej właśnie Wisła wyszła na prowadzenie 23:22 i szansy na wygraną nie zmarnowała. 

To musiało podłamać Policzanki, a wysokie prowadzenie w trzeciej partii (16:6) podopiecznych trenera Litwina, było tego najlepszym dowodem. Dał on zatem pograć zawodniczkom rezerwowym i choć rezultat już nie wyglądał tak okazale, to i one poradziły sobie z rywalkami.

 

Wisła Enion Kraków – Chemik Police 3:0

(25:20, 25:22, 25:19)

 

Zobacz również :

Wyniki 20. kolejki oraz tabela I ligi kobet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved