Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: GTPS Gorzów Wlkp. – Inotel Poznań 3:1

I liga: GTPS Gorzów Wlkp. – Inotel Poznań 3:1

W słabym meczu gorzowianie popełnili mniej błędów i dzięki temu pokonali na własnym parkiecie Inotel Poznań 3:1 w meczu 20. kolejki I ligi mężczyzn.

W połowie meczu kibice zaczęli się zastanawiać, jakie są przyczyny słabej gry obu zespołów. Absencje Jacka Malczewskiego, Konrada Prusakowskiego i Jakuba Malinowskiego w GTPS oraz Bartosza Mischke w Inotelu?

Psychiczna blokada zawodników, toczących bezpośredni bój o udział w play offach czołowej szóstki? A może po prostu małe umiejętności gorzowian i poznaniaków? Ta ostatnia wersja wydaje się najbardziej prawdopodobna…Drużyny od początku licytowały się, która popełni więcej błędów. W pierwszym secie udało się to gospodarzom. Od stanu 7:6 nie potrafili porządnie przyjąć sześciu serwisów ekssulęcinianina Artura Kulikowskiego i przegrywali 7:12. Tej straty nie potrafili już odrobić.

W drugiej odsłonie goście mieli setbola przy swojej przewadze 24:23, lecz polegli do 24 po uderzeniach w blok Mariusza Kuczki i niedawnego reprezentanta GTPS Tomasza Sokołowskiego.

W dwóch ostatnich partiach do zwycięstwa poprowadzili miejscowych brylujący na środku siatki Arkadiusz Kamiński i wreszcie skuteczny w ataku Krzysztof Śmigiel. Rozgrywający Inotelu Paweł Łojewski (zresztą kolejny eksgorzowianin) nie miał komu wystawić piłki, bo wszyscy jego partnerzy uderzali w aut, taśmę lub blok rywali.

GTPS Gorzów Wlkp. – Inotel Poznań 3:1

(20:25, 26:24, 25:21, 25:19)

Składy zespołów:

GTPS: Klucznik, Wołosz, Kupisz, Grzesiowski, Mróz, Kamiński, Kaniowski (libero) oraz Śmigiel i Szumielewicz.

Inotel: Łojewski, Kulikowski, Staniewski, Dwernicki, Sokołowski, Kuczko, Dębiec (libero) oraz Józefczak i Grygier.

Zobacz również:

Wyniki 20. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved