Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Vladimir Grbic wyróżniony nagrodą Fair Play

Vladimir Grbic wyróżniony nagrodą Fair Play

Vladimir Vanja Grbic został uhonorowany nagrodą Fair Play za rok 2006 przyznawaną przez Zrzeszenie Zawodników Reprezentacji Serbii. W uzasadnieniu można przeczytać, że Vanja Grbic jest nowym obrońcą idei fair play.

Gracz występował w kadrze narodowej przeszło 242 razy. Jego największymi osiągnięciami są: złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w 2000 roku, brązowy medal w roku 1996, srebro zdobyte podczas Mistrzostw Świata w 1998 roku, a także złoto (2001), srebro (1997), i dwa brązy (1995, 1997) wywalczone na Mistrzostwach Europy. Grbic w roku 2000 został wybrany najlepszym europejskim graczem. Kilkanaście razy był też ogłaszany najlepszym sportowcem w swoim kraju. Vanja Grbic to osoba o wielu pozytywnych cechach charakteru, posiadająca wysokie standardy moralne. Doceniając jego wkład w rozwój siatkówki, na kongresie w Tokio (23-25 Październik 2006) Komisja ds Rozwoju Światowej Siatkówki włączyła go do swojego grona.

Od początku swojej kariery Vanja Grbic był człowiekiem, który zadziwiał swoją odpornością psychiczną, równowagą jak również umiejętnościami siatkarskimi. W dużym stopniu przyczynił się do wzrostu szacunku dla Serbii i serbskiej siatkówki, kiedy było to najbardziej potrzebne. Vanja Grbic to wspaniały człowiek, zarówno jeśli chodzi o świat sportu, jak i codzienne życie. Jest prawdziwym ambasadorem swojego kraju i wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń siatkarzy – można przeczytać w uzasadnieniu.Vanja Grbic nie mógł osobiście odebrać nagrody. W jego zastępstwie odebrał ją jego brat, Ilija Grbic. Odznaczenie wręczył legendarny Sava Grozdanovic, były trener męskiej i żeńskiej drużyny narodowej.

źródło: cev.lu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved