Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Ślepsk Augustów ma szansę na uniknięcie baraży

Ślepsk Augustów ma szansę na uniknięcie baraży

Siatkarze Ślepska Augustów przedłużyli swoje szanse na utrzymanie w II lidze bez rozgrywania baraży. Wczoraj w sali w Raczkach, gdzie podejmują rywali, wygrali 3:1 z drużyną SMS Spała.

Był to przedostatni pojedynek augustowian w rundzie zasadniczej.

W pierwszym secie zawodnicy ze Spały bardzo dobrze zagrywali i mieliśmy kłopoty z przyjęciem – mówi Roman Roszkowski, który nie grał, gdyż jest kontuzjowany od dłuższego czasu. – W następnych partiach ich zagrywka nie była już taka mocna, a my zaczęliśmy się lepiej spisywać w przyjęciu. Ponadto częściej zaczęliśmy grać ataki z krótkiej i udało się wygrać kolejne sety.

Po tym zwycięstwie augustowianie nadal tracą do siódmego miejsca, które gwarantuje utrzymanie w lidze bez rozgrywania baraży, trzy punkty. Ostatnia kolejka zostanie rozegrana w sobotę.

Musimy na wyjeździe wygrać za trzy punkty z rezerwami AZS-u Olsztyn [koniecznie 3:0 – red.], a siódmy MDK Warszawa musi przegrać na wyjeździe z Wilgą Garwolin w stosunku 0:3. Wtedy o bezpośrednim utrzymaniu w lidze zadecyduje stosunek setów pomiędzy nami, a MDK – wyjaśnia Roszkowski.

Młodzi siatkarze z Olsztyna zajmują piątą pozycję w tabeli, a że są groźni na własnej skórze przekonali się zawodnicy Ślepska. Podczas pierwszej konfrontacji z tym rywalem augustowianie przegrali 0:3. Mimo że w każdym z setów toczyli wyrównaną walkę w końcówkach, to rywale przechylali szalę zwycięstwa na swą korzyść.

Ślepsk Augustów – SMS III Spała 3:1

(23:25, 25:22, 25:20, 25:21)

Składy:

Ślepsk: Gij, Szlejter, Rudziewicz, Netter, Bugieda, Augustynowicz, Kielich (libero).