Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mielecka Stal osłabiona

Mielecka Stal osłabiona

Libero mieleckiej drużyny Katarzyna Ząbek nie wystąpi w najbliższym meczu w Bielsku-Białej. Pod znakiem zapytania stanął również jej występ w spotkaniu z Gwardią. Zawodniczce odnowiła się kontuzja pleców.

Katarzyna Ząbek musiała zejść z boiska podczas czwartego seta sobotniego pojedynku z Centrostalem Bydgoszcz, które mielczanki przegrały 1:3. We wtorek udała się na badania, po których lekarze zarządzili co najmniej dwa tygodnie przerwy dla zawodniczki.

Kto może zastąpić kontuzjowaną libero? Najbardziej prawdopodobne są dwie kandydatury. Podczas okresu przygotowawczego na pozycji libero grała nominalna atakująca Agata Wilk. Drugą zawodniczką, która może grać na tej pozycji jest młoda i ambitna Paulina Peret, która w ostatnich dwóch spotkaniach „Stalówek” zasiadała na ławce rezerwowych. Jednak biorąc pod uwagę spore kłopoty mielczanek w ofensywie i kontuzję kapitan zespołu Magdaleny Kobieli wydaje się, że trener Jacek Wiśniewski postawi na tą drugą opcję.

źródło: Dziennik Nowiny, SportoweFakty.pl