Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mark Siebeck: Niemiecki weteran w PLS

Mark Siebeck: Niemiecki weteran w PLS

- Dokonałem właściwego wyboru, decydując się na grę w Polsce. Czuję się tu dobrze - mówi Niemiec Mark Siebeck, który już cztery lata występuje w naszej lidze siatkarskiej.

Grając w VfB Friedrichshafen dwukrotnie zdobył mistrzostwo Niemiec. Z PZU AZS Olsztyn dwukrotnie wywalczył wicemistrzostwo Polski. – Na pewno pierwsze mistrzostwo z Friedrichshafen było dla mnie bardzo istotne, bo potem dostałem powołanie do reprezentacji. Ale i sukcesy z PZU były ważne – mówi Siebeck.

Siebeck ocenia, iż poziom siatkówki w Polsce jest zdecydowanie wyższy niż w Niemczech. – U was w lidze gra wielu lepszych graczy niż w Niemczech. Ale u nas jest lepsza infrastruktura niż w Polsce – ocenia.Przez 4 lata gry w Polsce nieźle opanował język polski. – Na początku bariera językowa oczywiście była – przyznaje. – Ale teraz nie mam już większych problemów z polskim.

Zauważa to także kolega klubowy Siebecka z JW Construction AZS Warszawa Wojciech Jurkiewicz. – Dobrze po polsku mówi nie tylko Mark, ale i jego żona – zdradza.

Siebeck zapewnia, że nie grałby tak długo w Polsce, gdyby źle się czuł w naszym kraju. – Od każdej strony mi się u was podoba. Chciałbym grać w Polsce jak najdłużej – zwierza się nam.

Gdy grał w Olsztynie, był znany w mieście. – Teraz występując w Warszawie jestem bardziej anonimowy, mogę spokojnie iść na zakupy czy pospacerować – porównuje.

Na pytanie: co mu się w Polakach podoba, a co nie, odpowiada: – Polacy są narodem wesołym, lubią się bawić, często razem wychodzą do kina, kawiarni. O naszych przywarach mówi oględnie: – Na pewno jakieś są, ale ja widzę głównie zalety.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved