Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > KPS Skra II Bełchatów podejmuje Jokera Piła

KPS Skra II Bełchatów podejmuje Jokera Piła

Bełchatowskie rezerwy stają przed kolejną szansą na zdobycie punktów z ekipą z „wielkiej trójki” Pierwszej Ligi mężczyzn. Tym razem szansa na podjęcie walki jest wyjątkowo duża.

Do Bełchatowa przyjedzie „najsłabsza z najlepszych” drużyn ligi. Poza tym w ostatnim czasie klub opuścił – najlepszy zawodnik pilan – Stanisław Pieczonka.

W ostatnich dniach Joker Piła, na chwilę, powrócił na usta całej siatkarskiej Polski, po tym jak z, niewyjaśnionych do końca powodów, podziękował za grę swojemu najlepszemu zawodnikowi – Stanisławowi Pieczonce. Jak na razie wydaje się jednak, że strata tego zawodnika nie wpłynęła negatywnie na zespół – Joker trzypunktowo pokonał mocną Avię Świdnik. Jeden mecz nie może być jednak wyznacznikiem siły zespołu po tej rotacji w składzie…Trzeba jednak przyznać, że w drużynie z Piły nie brakuje osobowości, które są w stanie wziąć ciężar gry na siebie. W Jokerze występuje obecny mistrz Polski, grający w poprzednim sezonie w drużynie Skry – Jarosław Sobczyński, którego na środku wspiera Przemysław Lach, nie najgorzej spisujący się w poprzednim sezonie PLS-u. Brat tego drugiego – Michał również pozostał w Pile, grając na pozycji przyjmującego. Rozgrywa Mariusz Syguła, który jeszcze 2 lata temu, po odejściu Łukasza Żygadły, występował w pierwszym składzie Płomienia Sosnowiec, zmagającego się wtedy w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Na uwagę zasługuje również młody atakujący Wojciech Winnik, który w poprzednim sezonie zagrał znakomite spotkanie przeciwko Skrze I w Bełchatowie (przegrane przez Jokera 3:0). Trenerem jest znany kibicom, Sławomir Gerymski, który jeszcze niedawno był rozgrywającym w Resovii Rzesów, zaś w poprzednim sezonem grał właśnie w Jokerze.

Jeśli pilanie chcą uniknąć pierwszej rundy play-off w środę nie mogą stracić nawet punktu. Dzięki niespodziewanemu potknięciu AZS-u Nysa, zawodnicy z Piły tracą zaledwie 3 punkty do „Akademików”.

Skra II z kolei w ostatnim spotkaniu zwyczajnie nie popisała się. Co prawda nikt nie żądał od bełchatowskich rezerw zwycięstwa na parkiecie lidera z Sosnowca, jednak w podjęcie walki wierzył każdy. Nasza „dwójka” została jednak wbita w parkiet, zdobywając zaledwie 45 punktów w całym meczu.

Zwycięstwo Skry II byłoby milowym krokiem na drodze do awansu do fazy play-off, co byłoby olbrzymim sukcesem naszych rezerw. Przewaga nad siódmym Inotelem wynosi co prawda aż 8 punktów, jednak nad ósmym GTPS-em jest ich dziewięć przy jednym zaległym spotkaniu ekipy z Gorzowa, co wbrew pozorom nie jest do końca bezpieczną przewagą.

W pierwszym spotkaniu tych drużyn lepszy okazał się Joker, który na własnym parkiecie zwyciężył 3:1. Jak będzie teraz?

Skra II – Joker Piła środa 14.02.2007, godz. 18., hala Energia; wstęp wolny

20 kolejka Pierwszej Ligi Mężczyzn:

KPS Skra II Bełchatów – Joker Piła

Avia Świdnik – AZS PWSZ Nysa

Pronar Parkiet Hajnówka – Płomień Sosnowiec

BBTS Bielsko-Biała – SMS PZPS I Spała

Bzura Ozorków – SPS Zduńska Wola

GTPS Gorzów Wlkp. – Inotel Poznań

Energetyk Jaworzno – pauzuje

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved