Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Finał Ligi Światowej 2007 w Polsce?

Finał Ligi Światowej 2007 w Polsce?

fot. archiwum

Informacja brzmi sensacyjnie, ale jest prawdziwa. Wszystko wskazuje na to, że turniej finałowy Ligi Światowej odbędzie się w tym roku w katowickim Spodku! Włosi zrezygnowali z organizacji finału LŚ w tym roku.

Będziemy organizatorami turnieju finałowego Ligi Światowej w 2008 roku. Obiecał mi to prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) Ruben Acosta – chwalił się kilka miesięcy temu prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski . Organizację Final Four w 2007 roku światowa federacja powierzyła Włochom, a turniej miał się odbyć w Rzymie od 11 do 15 lipca.

 

Niespodziewanie te ustalenia przestały jednak obowiązywać. Włoska federacja nie jest bowiem w stanie podpisać umowy z telewizją, a to jest jeden z głównych warunków stawianych przez FIVB. Włosi zrezygnowali więc z organizacji Final Four w tym roku, a ofertę przejęcia imprezy dostał od Acosty Polski Związek Piłki Siatkowej. 

Czy ją przyjmę? To jest propozycja z gatunku tych nie do odrzucenia – mówi prezes PZPS Mirosław Przedpełski i szybko dodaje. – Ta sprawa jest nowa. Nie znamy jeszcze nawet warunków FIVB. Nie mamy jeszcze umowy z telewizja, dlatego teraz możemy tylko mówić o propozycji, a nie decyzji.

 

Bomba wybuchła we wtorek, gdy wiarygodna włoska strona internetowa volleyball.it przedrukowała oficjalny komunikat tamtejszej federacji: "Zamiast Finał Four w 2007 roku, dostaliśmy organizację turnieju finałowego rok później” – brzmiała lakoniczna informacja. Potwierdziła ją Giovanna Sassi odpowiedzialna we włoskim związku siatkówki za prace związane z Ligą Światową.

 

Rzeczywiście kontaktowaliśmy się z FIVB w sprawie zmiany terminu organizacji finału. Poprosiliśmy o przyznanie nam turnieju finałowego 2008 roku w zamian za 2007. W tym sezonie impreza mogłaby się odbyć w Polsce, ale na razie nie otrzymaliśmy potwierdzenia z FIVB – powiedziała.

 

Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, włoscy wolontariusze mający pracować przy organizacji Finału Ligi Światowej zostali poinformowani, że… turnieju w tym roku nie będzie.

 

Ewentualne zmiany oraz decyzje odnośnie finału w 2008 roku zostaną ogłoszone w ciągu 2-3 tygodni.

 

Zobacz również:

LŚ 2007 – Kalendarz spotkań "polskiej" grupy D

LŚ 2007 – Skład reprezentacji Polski

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved