Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Alessandro Chiappini: Człowiek z pasją

Alessandro Chiappini: Człowiek z pasją

Ma 38 lat i został okrzyknięty we Włoszech jednym z najzdolniejszych trenerów młodego pokolenia. Z Asystelem kroczy od zwyciestwa do zwycięstwa, ale jego ambicje sięgają dalej.

Jego zespół bije w tym sezonie kolejne rekordy. Siatkarki z Novary wygrały wszystkie mecze pierwszej rundy (11 zwycięstw!). Po raz pierwszy od kiedy w Serie A wprowadzono system punktacji 3, 2, 1 (od sezonu 1998/1999) lider zyskał na półmetku tak dużą przewagę (6 punktów) nad wiceliderem. Asystel przegrał tylko cztery sety. Wczoraj Alessandro Chiappini przyleciał z zespołem do Polski. W czwartek drużyna z Novary rozegra w Pile rewanż w ćwierćfinale Pucharu CEV. Tydzień temu Włoszki zdeklasowały u siebie wicemistrzynie LSK.

– Pilskie spotkanie będzie transmitowane przez telewizję, na trybunach zasiądą działacze, którzy mogą obserwować kandydata na selekcjonera biało-czerwonych. Stres będzie większy?Alessandro Chiappini: Raczej nie. Kiedy prowadzę zespół, nie zwracam uwagi na to, co się dzieje na trybunach. Najważniejsze jest, by mieć cały czas dobry kontakt z zawodniczkami i odpowiednio reagować na sytuację na boisku. Na tym będę się koncentrował i nie przewiduję dodatkowego stresu.

* Więcej w Przeglądzie Sportowym.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved