Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Strefowe podsumowanie 1/4 finału MP kadetek i kadetów

Strefowe podsumowanie 1/4 finału MP kadetek i kadetów

W miniony weekend dobiegły końca ćwierćfinały Mistrzostw Polski kadetek i kadetów. Kto odpadł? A kto awansował do dalszych gier? O tym możecie przeczytać w Strefowym podsumowaniu turniejów ćwierćfinałowych.

W grupie I triumfował zespół MKS Pogoń Proszowice, który zarazem wywalczył sobie prawo organizowania półfinałów. Do półfinałów awansowały również kadetki z Tomaszowa Mazowieckiego.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetek w Tomaszowie MazowieckimTurniej organizowany w Nowej Dębie wygrały bez straty seta młode reprezentantki Wisły Kraków. Sporo niespodziankę sprawiły gospodynie, które bez problemów uporały się z zespołami z Sandomierza i Wielunia.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetek w Nowej Dębie

Rywalizacja w grupie III toczyła się pod dyktando zawodniczek ze Sparty Warszawa. Wygrały one wszystkie spotkania bez straty seta. Drugie miejsce zajęły gospodynie turnieju – AZS UMCS TPS Lublin.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetek w Lublinie

Turniej organizowany na Mazurach wygrały zdecydowanie gospodynie Zryw Volley Iława, które będą również organizatorem zmagań półfinałowych. Pasjonujące spotkanie, decydujące o awansie do półfinałów, rozebrały zawodniczki MOS-u Warszawa i Tomasovii. Zwycięsko wyszły z tej potyczki reprezentantki Lubelszczyzny.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetek w Iławie

W grupie V bez straty seta awansowały obrończynie brązowego medalu sprzed roku – Energia Gedania Gdańsk. Awans uzyskały również młode zawodniczki z Bydgoszczy. Gospodynie, nie nawiązały walki z bardziej utytułowanymi koleżankami i zakończyły turniej na ostatnim miejscu.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetek w Wałczu

W toruńskim turnieju już w sobotę było wiadome, że do półfinału awansują gospodynie oraz Nafta Piła. O pierwszym miejscu w grupie zadecydował zacięty mecz, wygrany ostatecznie przez pilanki.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetek w Toruniu

Niezwykle mocna jest Olimpia Jawor, co udowodniła wynikami w grupie VII. Drugie miejsce niespodziewanie zajęły zawodniczki z Myszkowa.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetek w Jaworze

Z ostatniej grupy awans uzyskały MOSiR Mysłowice oraz złote medalistki sezonu 2005/2006 zespół Gwardii Wrocław, które niespodziewanie uległ w decydującym spotkaniu MOSiRowi. Drużyny z Nysy i Gorzowa nie włączyły się do walki o awans.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetek w Nysie

Szesnaście drużyn, które wywalczyły awans, zagra w czterech turniejach półfinałowych. Odbędą się one, podobnie jak w zeszłym sezonie, w Iławie, Proszowicach, Warszawie i Krakowie, w dniach 23-25 lutego 2007 r.

Grupa I Proszowice

MKS Pogoń Proszowice
AZS UMCS TPS Lublin
Energa Gedania Gdańsk
MTS As Myszków

Grupa II Kraków

KS Wisła Kraków
TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski
PTPS Nafta Piła
KS Gwardia Wrocław

Grupa III Warszawa

MUKS Sparta Warszawa
MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki
KS Olimpia Jawor
KS Pałac Bydgoszcz

Grupa IV Iława

MKS Zryw Volley Iława
USPS Stal Nowa Dęba
MOSiR Mysłowice
TKST Budowlani Toruń

Z każdej grupy do finałów mistrzostw Polski awansują po dwa pierwsze zespoły.


W grupie I triumfował zespół Resovii II Rzeszów. Rzeszowianie bez problemu pokonali wszystkich przeciwników zajmując pierwsze miejsce w grupie i zapewniając sobie prawo organizowania turnieju półfinałowego. Awans uzyskał również zespół UKS SMS Łódź.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetów w Ostrowcu Świętkorzyskim

Niespodziewanym triumfatorem turnieju w Kętach zostali gospodarze, którzy nie stracili nawet seta. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Skry Bełchatów.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetów w Ketach

Prawdziwą batalię stoczyły zespoły podczas turnieju w Warszawie. Każdy z trójki Metro Warszawa, AZS UWM II Olsztyn i UKS Sobieski 46 Lublin liczył na awans do dalszych rozgrywek. Zwyciężyli kadeci z Lublina przed reprezentantami stolicy.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetów w Warszawie

Rywalizację w grupie IV wygrał UMKS MOS Wola Warszawa przed AZS UWM I Olsztyn. Gospodarze nie wygrali nawet seta i zakończyli zmagania na ostatnim miejscu.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetów w Białymstoku

Nie mieli sobie równych reprezentanci Juranda Malbork pewnie zwyciężając w turnieju, którego byli gospodarzami. Drugie miejsce zajął Joker Piła, zwyciężając w bezpośrednim meczu z ubiegłorocznym finalistą rozgrywek – MMKS Maraton Świnoujście.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetów w Malborku

Niezwykle wyrównane spotkania oglądali kibice w Gostyniu. Ostatecznie niepokonani okazali się kadeci GTS Gdańsk, drugie miejsce zajęli zawodnicy z Bydgoszczy.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetów w Gostyniu

W grupie VII zwyciężyli obrończy tytułu sprzed roku – Delic Pol Norwid Częstochowa. Drugie miejsce zajęli gospodarze – Gwardia Zielona Góra. Drużyny z Opola i Wrocławia zakończyły swój udział na ćwierćfinałach.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetów w Zielonej Górze

Z ostatniej grupy pewnie awansowali gospodarze – Jastrzębie Borynia. Do dramatycznym meczu, zakończonym tie-brekiem awans uzyskali również zawodnicy Ikaru Legnica.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetów w Jastrzębiu

Szesnaście drużyn, które wywalczyły awans, zagra w czterech turniejach półfinałowych. Odbędą się one, podobnie jak w zeszłym sezonie, w Kętach, Rzeszowie, Warszawie i Lublinie, w dniach 23-25 lutego.

Grupa I Rzeszów

AKS Resovia Rzeszów
KS Metro Warszawa
UMKS Jurand Malbork
ZPKS Gwardia Zielona Góra

Grupa II Kęty

UKS Kęczanin Kęty
AZS UWM I Olsztyn
GTS Gdańsk
KS Ikar Legnica

Grupa III Lublin

UKS Sobieski 46 Lublin
UKS SMS Łódź
Delic Pol Norwid Częstochowa
KS Joker Piła

Grupa IV Warszawa

UMKS MOS Wola Warszawa
EKS Skra Bełchatów
Jastrzębie Borynia
BKS Chemik Bydgoszcz

Z każdej grupy do finałów mistrzostw Polski awansują po dwa pierwsze zespoły.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved