Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Strefowe podsumowanie 1/4 finału MP kadetek i kadetów

Strefowe podsumowanie 1/4 finału MP kadetek i kadetów

W miniony weekend dobiegły końca ćwierćfinały Mistrzostw Polski kadetek i kadetów. Kto odpadł? A kto awansował do dalszych gier? O tym możecie przeczytać w Strefowym podsumowaniu turniejów ćwierćfinałowych.

W grupie I triumfował zespół MKS Pogoń Proszowice, który zarazem wywalczył sobie prawo organizowania półfinałów. Do półfinałów awansowały również kadetki z Tomaszowa Mazowieckiego.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetek w Tomaszowie Mazowieckim

Turniej organizowany w Nowej Dębie wygrały bez straty seta młode reprezentantki Wisły Kraków. Sporo niespodziankę sprawiły gospodynie, które bez problemów uporały się z zespołami z Sandomierza i Wielunia.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetek w Nowej Dębie

Rywalizacja w grupie III toczyła się pod dyktando zawodniczek ze Sparty Warszawa. Wygrały one wszystkie spotkania bez straty seta. Drugie miejsce zajęły gospodynie turnieju – AZS UMCS TPS Lublin.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetek w Lublinie

Turniej organizowany na Mazurach wygrały zdecydowanie gospodynie Zryw Volley Iława, które będą również organizatorem zmagań półfinałowych. Pasjonujące spotkanie, decydujące o awansie do półfinałów, rozebrały zawodniczki MOS-u Warszawa i Tomasovii. Zwycięsko wyszły z tej potyczki reprezentantki Lubelszczyzny.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetek w Iławie

W grupie V bez straty seta awansowały obrończynie brązowego medalu sprzed roku – Energia Gedania Gdańsk. Awans uzyskały również młode zawodniczki z Bydgoszczy. Gospodynie, nie nawiązały walki z bardziej utytułowanymi koleżankami i zakończyły turniej na ostatnim miejscu.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetek w Wałczu

W toruńskim turnieju już w sobotę było wiadome, że do półfinału awansują gospodynie oraz Nafta Piła. O pierwszym miejscu w grupie zadecydował zacięty mecz, wygrany ostatecznie przez pilanki.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetek w Toruniu

Niezwykle mocna jest Olimpia Jawor, co udowodniła wynikami w grupie VII. Drugie miejsce niespodziewanie zajęły zawodniczki z Myszkowa.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetek w Jaworze

Z ostatniej grupy awans uzyskały MOSiR Mysłowice oraz złote medalistki sezonu 2005/2006 zespół Gwardii Wrocław, które niespodziewanie uległ w decydującym spotkaniu MOSiRowi. Drużyny z Nysy i Gorzowa nie włączyły się do walki o awans.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetek w Nysie

Szesnaście drużyn, które wywalczyły awans, zagra w czterech turniejach półfinałowych. Odbędą się one, podobnie jak w zeszłym sezonie, w Iławie, Proszowicach, Warszawie i Krakowie, w dniach 23-25 lutego 2007 r.

TKST Budowlani Toruń

Z każdej grupy do finałów mistrzostw Polski awansują po dwa pierwsze zespoły.

W grupie I triumfował zespół Resovii II Rzeszów. Rzeszowianie bez problemu pokonali wszystkich przeciwników zajmując pierwsze miejsce w grupie i zapewniając sobie prawo organizowania turnieju półfinałowego. Awans uzyskał również zespół UKS SMS Łódź.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetów w Ostrowcu Świętkorzyskim

Niespodziewanym triumfatorem turnieju w Kętach zostali gospodarze, którzy nie stracili nawet seta. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Skry Bełchatów.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetów w Ketach

Prawdziwą batalię stoczyły zespoły podczas turnieju w Warszawie. Każdy z trójki Metro Warszawa, AZS UWM II Olsztyn i UKS Sobieski 46 Lublin liczył na awans do dalszych rozgrywek. Zwyciężyli kadeci z Lublina przed reprezentantami stolicy.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetów w Warszawie

Rywalizację w grupie IV wygrał UMKS MOS Wola Warszawa przed AZS UWM I Olsztyn. Gospodarze nie wygrali nawet seta i zakończyli zmagania na ostatnim miejscu.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetów w Białymstoku

Nie mieli sobie równych reprezentanci Juranda Malbork pewnie zwyciężając w turnieju, którego byli gospodarzami. Drugie miejsce zajął Joker Piła, zwyciężając w bezpośrednim meczu z ubiegłorocznym finalistą rozgrywek – MMKS Maraton Świnoujście.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetów w Malborku

Niezwykle wyrównane spotkania oglądali kibice w Gostyniu. Ostatecznie niepokonani okazali się kadeci GTS Gdańsk, drugie miejsce zajęli zawodnicy z Bydgoszczy.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetów w Gostyniu

W grupie VII zwyciężyli obrończy tytułu sprzed roku – Delic Pol Norwid Częstochowa. Drugie miejsce zajęli gospodarze – Gwardia Zielona Góra. Drużyny z Opola i Wrocławia zakończyły swój udział na ćwierćfinałach.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetów w Zielonej Górze

Z ostatniej grupy pewnie awansowali gospodarze – Jastrzębie Borynia. Do dramatycznym meczu, zakończonym tie-brekiem awans uzyskali również zawodnicy Ikaru Legnica.

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP kadetów w Jastrzębiu

Szesnaście drużyn, które wywalczyły awans, zagra w czterech turniejach półfinałowych. Odbędą się one, podobnie jak w zeszłym sezonie, w Kętach, Rzeszowie, Warszawie i Lublinie, w dniach 23-25 lutego.