Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Łukasz Kadziewicz: Każdy jest kowalem własnego losu

Łukasz Kadziewicz: Każdy jest kowalem własnego losu

fot. archiwum

- Jeżeli Mariusz czuje się zmęczony, to niech odpocznie - mówi Łukasz Kadziewicz, komentując ostatnie wypowiedzi Mariusza Wlazłego dotyczące jego gry w kadrze. - Każdy jest kowalem własnego losu - dodaje środkowy rep. Polski.

Decyzję Wlazłego ze spokojem przyjął prezes związku, Mirosław Przedpełski . – To kwestia dogadania się Mariusza z trenerem Raulem Lozano – mówi szef polskiej siatkówki. – Rozumiem zawodnika. Może być przemęczony .

 

Drugi trener kadry, Alojzy Świderek , również nie robi ze sprawy dramatu. – Największy kłopot w tym, że już 5 miesięcy przed startem Ligi musimy podać 22-osobowy skład, a do 24 marca osiemnastkę. Ale Mariusz ma prawo do takiej decyzji – komentuje Świderek. Wlazły mówi o zmęczeniu. Świderek się tylko uśmiecha: – Co mają powiedzieć Zagumny, Świderski czy Gruszka?… 

Koledzy Mariusza z reprezentacji nie krytykują jego kroku. Łukasz Kadziewicz , środkowy Jastrzębskiego Węgla, uważa, że każdy decyduje o sobie. – Każdy jest kowalem własnego losu – mówi. – Jeżeli Mariusz czuje się zmęczony, to niech odpocznie. Inni od lat się biją, by grać w reprezentacji. Jeżeli czuje się na siłach, by po dłuższych wakacjach wrócić do kadry i grać na najwyższym poziomie, to bardzo dobrze .

 

Także Daniel Pliński nie widzi w tym nic zdrożnego. – Mariusz jest młody i bardzo eksploatowany, ma prawo odetchnąć – stwierdza środkowy reprezentacji. Lekarz kadry Wiesław Maroń także uważa, że 4-5 tygodni odpoczynku przydałoby się Wlazłemu. – W ciągu 3 lat poziom treningowych obciążeń Wlazłego wzrósł ponad dwa razy – mówi dr Maroń. – Zaleciłbym odpoczynek. Na mistrzostwach Europy w Moskwie Mariusz będzie potrzebny, ale Liga Światowa może być poligonem dla młodszych graczy .

 

Młodszego kolegi nie potępia również Sebastian ŚwiderskiMariusz ma słynne już problemy zdrowotne, kłopoty z łapiącymi go w chwilach większego wysiłku skurczami. Może nie czuć się na siłach, grać przez cały sezon. Ja z kadry nie zrezygnuję. Nie odpuszczę tego, na co tyle lat pracowaliśmy . Świderski, grający w lidze włoskiej, uważanej za najsilniejszą i najbardziej wyniszczającą organizm, też ma prawo być zmęczony. Do kadry powoływany jest od prawie 10 lat. Wakacji praktycznie nie miewa. – Na dodatek intensywność grania w Italii jest większa niż w Polsce – dodaje.

 

Kierownik polskiej reprezentacji siatkarskiej Piotr Boruch zapewnia, że w kadrze prowadzonej przez Raula Lozano nie dojdzie do konfliktu z powodu wypowiedzi Mariusza Wlazłego .

Rozmawialiśmy z Raulem na temat odpoczynku poszczególnych zawodników i ci najbardziej zmęczeni będą dostawać trochę wolnego. Jestem pewien, że nie będzie problemu ze znalezieniem kompromisu. Tym bardziej, że sami siatkarze zdają sobie sprawę, iż nikt nie da im miesiąca wolnego. Taki okres bez treningu byłby szaleństwe m – uważa Boruch i dodaje: – wiem, że trenerzy rozmawiali z Mariuszem przed ogłoszeniem nominacji, bo mieli wcześniej sygnały, że wolałby nie grać w Lidze Światowej. Były też rozmowy z innymi chłopakami. Wszystko zostało dograne .

źródło: Dziennik, Super Express

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved